Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Co zrobić, gdy dzieci w podróży się nudzą ? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
ML
Gość

PostWysłany: 09 Lis 2007, 12:46:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ML
2007-02-28
22:05
Ciekawy jestem jakie macie sposoby na zabawianie dzieci w czasie podróży. Oczywiście częste przystanki załatwiają sprawę, ale na krótko... DVD, gry elektroniczne i palmtopy ?
Ja wymyślam różne zabawy i zagadki. Jak córka była mniejsza, to często bawiliśmy się w "kto wypatrzy najszybciej samochody określonego koloru lub znak drogowy itp. Teraz gdy trochę podrosła, to przerzucam się na zagadki logiczne, np. taka (stara, ale dobra):
Trzy koleżanki umówiły się na spotkanie w kawiarni. Przy stoliku postanowiły zaszaleć i zamówiły tort. Kelner przyniósł tort i powiedział, że kosztuje on 25 zł. Każda z pań wyciągnęła po 10 zł. i zapłaciły. Kelner wydając resztę powiedział: "ponieważ reszta nie dzieli sie na trzy więc oddam paniom po złotówce a 2 złote zatrzymam jako napiwek". Zgodziły się. Gdy kelner odszedł, jedna z nich mówi: " coś mi tu nie pasuje, bo dałyśmy po 10 zł. i otrzymałyśmy reszty 3 zł. (każda po złotówce) więc to tak jakbyśmy wydały po 9 zł. Weźmy więc 3 razy 9 zł. to daje 27 zł., kelner wziął napiwku 2 zł. co daje 27 zł. + 2 zł. = 29 zł. GDZIE WIĘC PODZIAŁA SIĘ JESZCZE ZŁOTÓWKA ?
A Wy jakie macie sposoby na zabicie nudy ???
Pozdrowienia.
Dominika Bońkowska
Gość

PostWysłany: 09 Lis 2007, 12:48:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dominika
2007-03-18
09:18
W tej kwestii też mam coś do dodania. Szymon wypowiedział się w kwestii dzieci mniejszych ja wypowiadam się w kwestii dzieci większych 8-13 lat. Z tym, że zajęcie "dzieci w podróżny" trzeba rozpocząć już w domu. Wciągnięcie dzieci do planowania podróży. Trasę, którą przejedziemy planujemy wszyscy wspólnie. Jak zdecydujemy sie na jakąś trasę to potem wybieramy miasta, które zobaczymy dokładniej. Dzielimy je między dzieci i każdy (na swoim poziomie) ma zadanie przygotować opracowanie danej miejscowości. Najlepiej jest jak dane miasto jest bohaterem jakieś książki która dziecko czyta. (to już nasza w tym głowa żeby akurat przez przypadek przeczytało taką książkę która potem pojawi sie jako bohater naszego wyjazdu Smile. W trakcie trasy następuje opracowanie gazetki podróży która opisuje miejsca w których jesteśmy. Roboty i śmiechu jest co niemiara, a dzieciaki maja poczucie że tworzą coś ważnego. I naprawdę tak jest.
ML
Gość

PostWysłany: 09 Lis 2007, 12:49:44 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ML
2007-03-18
22:29
Super pomysł - reportaż, to jest to !!! Trzeba zaopatrzyć małego reportera w kamerę, notes i inne instrumenta i zabawa gotowa. Dzięki za tę sugestię
eeik
Gość

PostWysłany: 10 Lis 2007, 16:44:55 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wbrew naszym przewidywaniom, nasza Zuzia jest genialna w czasie jazdy.
Rysuje, gada sama ze sobą, ogląda książeczki, przesypia ze 3 godziny w dzien jeszcze..
Mało kłopotliwy nam sie egzemplarz trafił, na postoju to już inna bajka.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat