Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Pasy bezpieczeństwa Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 08 Lis 2007, 18:23:23 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kamperfan
2006-12-29
13:14
Pasy bezpieczeństwa są standardowym wyposażeniem siedzeń w kabinie kierowcy, natomiast siedzenia w części "mieszkalnej" kampera nie zawsze mają fabrycznie zamontowane pasy dla pasażerów - mimo, że pojazd jest zarejestrowany np. na 6 osób. W swoim kamperze zamontowałem dwa pasy bezpieczeństwa na tylnym siedzeniu, wykorzystując do tego fabryczną belkę z otworami i oryginalne śruby (homologowane). Pasy przeznaczone są dla wnuków dorastających do podróży kamperem na fotelikach. Zastanawiam się jeszcze nad pasami na "środkowym" siedzeniu - dotychczas prawie nie było używane (kanapa ta służyła poprzednio małolatom do jazdy w "poprzecznej" pozycji leżącej ), ale teraz może być wykorzystywana przez osoby opiekujące się dziećmi podczas podróży. Szkopuł w tym, że na kanapie tej siedzi się tyłem do kierunku jazdy (pomijam problem choroby lokomocyjnej), a oparcie oddzielające od kabiny kierowcy nie ma żadnych mocowań do uchwytów pasów - także biodrowych. Czy pasy na takim siedzeniu mają sens i coś wnoszą do bezpieczeństwa jazdy? Obawiam się, że trudno będzie znaleźć kamper z fabrycznie zamontowanymi pasami bezpieczeństwa na siedzeniach w pozycji odwrotnej do kierunku jazdy. Proszę o wypowiedzi w tej niebanalnej, nie tylko dla mojej rodziny sprawie. Dziękuję i pozdrawiam!
szymon
Gość

PostWysłany: 08 Lis 2007, 18:24:55 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

szymon
2006-12-29
17:01
W moim camperze mam sześć pasów (tyle na ile zarejestrowany jest samochód).
1. kabina kierowca, pasażer 2 szt. trzypunktowe
2. kabina mieszkalna, przodem do kierunku jazdy 2 szt. trzypunktowe
3. kabina mieszkalna, tyłem do kierunku jazdy 2 szt. dwupunktowe (tzw biodrowe)
Teraz zastanawiam się nad przerobieniem pasów biodrowych na trzypunktowe, ale będzie wymagało zrobienia dodatkowych elementów.
Paweł P.
Gość

PostWysłany: 08 Lis 2007, 18:26:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Paweł
2006-12-29
17:16
Ja założyłem 4 dodatkowe pasy 2 punktowe nie mając żadnych mocowań. Oryginalnie w tym roczniku 90 chyba nikt o tym nie myślał. Jako mocowania występują linki stalowe powlekane igielitem 6mm. Przepuściłem je pod kamperem i połączyłem ze sobą w kształcie litery W. Zakończenia linek ze ściskami osłoniłem grubą koszulką termokurczliwą. Pasy założyłem od Boinga 737, na końcach maja takie fajne karabińczyki które można na noc rozpiąć i pasy nie przeszkadzają w spaniu. Teraz nie zrobie zdjęć bo całe wnętrze zawala mi dopiero kupiony BOX dachowy, chyba, że komuś bardzo zależy.
Maciej
Gość

PostWysłany: 08 Lis 2007, 18:28:42 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Maciej
2006-12-29
19:09
Jeden z kolegów,ubiegłej zimy robił gruntowny remont przy swoim nastoletnim kamperku i zmieniał pasy na tylnym siedzeniu z biodrowych na nowoczesne bezwładnościowe.Mam zdjęcie dla zainteresowanych jak powinien wyglądać stelaż do zamocowania takich pasów.

Pozdrawiam Maciej
Dominika Bońkowska
Gość

PostWysłany: 08 Lis 2007, 18:30:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

dominika
2006-12-29
20:53
Maciej teraz rozumiem bez możliwości umieszczania zdjęć byłes bardzo ograniczony i nie mogłeś dzielić się swoimi doświadczeniami pomysłowego Dobromira. Dzięki bardzo za twoje rzeczowe posty.
dominika
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat