Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Wygodne fotele Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 07 Lis 2007, 19:38:32 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kazik C.
2007-01-05
21:47
Założyłem do swojego kampera Peugeot J5 fotele od citroena Bx. Kupiłem na szrocie za 150 zł para. Dla właścicieli aut z rodziny peugeot j5, stary fiat dukato i citroen c-25 z montażem żaden problem - różnica szerokości szyn to ok.0,5 cm. Jednak fotel kierowcy zalecałbym podnieść nieco wyżej (można podłożyć jakiekolwiek podkładki czy kształtownik) ok. 3-4cm. Jeśli posiadacie podobny pojazd jak mój to ręczę że Wasze żony będą szczęśliwe z tego nabytku. Co o tym sądzicie?
Marek
Gość

PostWysłany: 07 Lis 2007, 19:39:56 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

marek
2007-01-05
23:21
Czytając w czasopismach testy nowych samochodów czesto na ocenę pozytywną w zakresie komfortu wpływa siedzisko. Mając pierwszego campera fiata ducato i siedziska fabryczne ,często kręciłem się i w trakcie jazdy przestawiałem fotel kierowcy bo bolał mnie kręgosłup. Zależało to między innymi ( pomijając zdeformowanie siedzenia przez poprzedniego właściciela) od długości części lędźwiowej siedziska w stosunku do długości nóg właściciela. Najczęściej w osobowym samochodzie jedziemy w pozycji znacznie przechylonej do tyłu (kołyskowej) w camperze nie możliwe, więc posiadanie fotela kierowcy dającego regulację w trzech punktach swobody,co w przypadku do środka ciężkości kierowcy daje możliwość komfortu w prowadzeniu auta. Ja w nowym aucie mam możliwość opuszczania i pochylania samego siedziska niezależnie od oparcia , (które też jest niezależnie regulowane ) i problemu nie ma. Wracając do postu powyżej rozumiem Cię znakomicie i polecam szukanie rozwiązań umożliwiających przebudowę foteli w kierunku ergonomii "jak u Tirowców"
jacek stec
Gość

PostWysłany: 07 Lis 2007, 19:42:25 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jacek Stec
2007-01-06
01:51
Jest to temat ,który przerabiam już po raz trzeci-kiedyś w vw-t2 zamontowalem siedzenie z nowego t-4 vw caravelle,takie fajne z regulowanymi plynnie podlokietnikami i tez plynnie oparciem.To samo siedzenie zostalo 3 lata później zaadoptowane do następnego kampera-na bazie mercedesa 207-trzeba bylo dorobił specjalną plytą ,bo nic nie pasowalo.sprzedając rok temu to auto przezornie wymontowalem to siedzenie i przeleżalo rok na pólce w garażu.Po roku użytkowania 'nowego' kampera ,tym razem Ducato,wspominane siedzenie znowu wrócilo do lask-chociaż kolorystyka nie taka pasuje idealnie na fabryczne szyny Ducato,a te podlokietniki dają poczucie wielkiego komfortu-szczególnie po skonfrontowaniu z cenami firmowych siedzeń do Ducata w Dusseldorfie na targach gdzie wybór byl wielki.Ładne nie zbliżylo się do ceny mojego siedzenia.Tak więc mogł powiedzieć ,że siedzę już dobrych naście lat w tym samym fotelu kierowcy chociaż w różnych autach.W garażu na pólce leży sobie teraz oryginalne siedzenie z Ducato.
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Stec
Malefisto

PostWysłany: 11 Gru 2011, 14:15:34 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Obecnie mam kamperka na peugeocie j5 91' i chciał bym zmienić fotele na coś wygodnego z podłokietnikiem i obrotnicą. Wcześniej miałem fiata ducato 89' w którym wymieniłem fabryczne fotele na siedzenia z forda galaxy , z podłokietnikiem oraz obrotnicami. Musiałem obniżyć skrzynie o 6 cm można nawet niżej gdyż fotele miały regulację góra dół.
Obecnie nie mam możliwości obniżenia skrzyni gdyż pod kierowcy jest boiler a pod pasażera zbiornik na wodę czystą, dlatego szukam osób które montowaly w swoich J5 (nie wiem czy ducato miało tej samej wysokosći skrzynie i odległość do keirownicy) siedzenia od innych aut bez przeróbek wysokości skrzyń.

Pozdrawiam
papamila

PostWysłany: 20 Gru 2011, 22:10:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Onegdaj miałem auto z 1995 roku
i wymieniałem w nim fotele przednie
- podpasowały (prawie bez przeróbek) od Forda Windstara
miały podlokietniki, były skórzane i bardzo wygodne
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat