Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Lejek do wody Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Jerzy

PostWysłany: 17 Gru 2013, 19:34:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Co prawda rzadko, ale jednak się zdarza, że musimy uzupełnić wodę wiaderkiem...
W takiej sytuacji pomocny będzie zwykły lejek kątowy za ok. 10,- PLN oraz przyssawka - ta, z pewnością u każdego się znajdzie. Wystarczy zrobić otworek w lejku i połączyć go z przyssawką.

Lechjola

PostWysłany: 23 Gru 2013, 15:47:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jurek, gdy moja Jola zobaczyła Twój wynalazek, była uszczęśliwiona! Wreszcie będzie zwolniona z obowiązku trzymania lejka do wody. Mam jednak wątpliwość, czy przyssawka wytrzyma ciężar wody w lejku.

Lech
Robin

PostWysłany: 15 Lut 2014, 00:23:38 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie jest to żaden "wynalazek" ale ułatwia życie...
Chodzi o opróżnianie kasety WC. Jest to czynność uciążliwa i sprawiająca spory kłopot. Bo nie dość tego, że napełniona kaseta waży ponad 20 kg - to jeszcze nie zawsze znajdziemy w pobliżu "stosowne" miejsce, żeby ją opróżnić. Najczęściej zmuszeni jesteśmy korzystać z publicznych toalet. Ich obsługa różnie reaguje na nasze potrzeby a i transport kasety na odległość kilkuset metrów ( bywa, że i więcej) stanowi spory wysiłek.
Od kilku lat radzę sobie z tym problemem wykorzystując prostą, zużytą torbę turystyczną.

Na dłuższą odległość mogą ją nieść dwie osoby. No i do każdej toalety można wejść bez sprzeciwów obsługi i konieczności tłumaczenia ( w przyp. gołej kasety) - co to jest i do czego służy. Zawartość torby raczej nikogo nie interesuje. Pusta kaseta wazy ok. 1,9 kg a torba ok. 1,2 kg.

Pozdrawiam - Robin Basketball

PostWysłany: 13 Mar 2014, 12:52:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wiem, że wielu karawaningowców miało problem z zamocowaniem "solarów" na dachu kampera. Swój zestaw zamontowałem bez jakiejkolwiek ingerencji w powierzchnię dachu.
Nie stosowałem też żadnych "renomowanych" klejów do twardych plastików i nie wkręcałem śrub w pokrycie dachu.
Dawno, bo 5 lat temu użyłem do tego celu zwykłą piankę poliuretanową.
Piankę nałożyłem na elementy solara przylegające do dachu i "ZGASIŁEM" powstałe pęcherze.
Solar położyłem na odtłuszczoną połać dachu i docisnąłem.
W tym celu użyłem bloczki cementowe (ok.1,5 kg) ułożone na deskach. Trzyma do dziś.

Pozdrawiam. Idea

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat