Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Ogrzewanie gazowe Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 03 Lis 2007, 23:23:38 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

arekwol
2007-03-11
14:55
Witam Wszystkich. Mam problem z ogrzewaniem gazowym po włączeniu piecyka bez względu na położenie pokrętła regulacji
bardzo słabo grzeje.Może ktoś spotkał się z taką sytuacją . Proszę o rady. Dziękuje Arek
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 03 Lis 2007, 23:24:25 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Gość
2007-03-11
15:39
Prawdopodobnie masz zatkane dysze. Trzeba wymontować piecyk i przeczyścić, ale to jest bardzo trudne z uwagi na ich średnicę. Często kończy się to wizytą w serwisie i kupieniem nowych dysz. Pamiętaj ! Wrogami nr jeden dysz w grzejnikach, lodówkach i podgrzewaczach wody są pająki. Wydzielina ich gruczołów przędnych zasklepia je dokładnie i jest bardzo trudna do usunięcia. Trzeba co jakiś czas przepalać.
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 03 Lis 2007, 23:25:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mirek
2007-03-11
20:09
Witam.
Jakiego typu masz piecyk.Jeżeli jest typu 3000 taki płaski zamontowany najczęściej pod szafą ubraniową to nie uważam że dysze są zatkane.Najczęściej nie "odbija"ta część do której wchodzi pręt pokrętła.Na razie nie mogę Cię uświadomić co możesz zrobić gdyż nie wiem jak mocny jesteś w technice a to jednak gaz.Na razie wstrzymaj się z wyciąganiem pieca sądzę że jest to zbyteczne.Masz słabe grzanie gdyż Twój piec funkcjonuje w stanie czuwania.w okienku na zewnątrz pieca zauważysz tylko pojedynczą świeczkę.Czy piec ma zapłonnik elektryczny czy mechaniczny/ręczny/.Pozdrowionka
Marek
Gość

PostWysłany: 03 Lis 2007, 23:26:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

marek
2007-03-11
22:41
Ja miałem podobny problem z odpaleniem lodówki na gaz. Dużo nie brakowało , a bym już rozkręcał. Jednak się okazało,że pokrętło nie wciska się do końca i blokuje przepływ gazu. Po wyregulowaniu problem ustał. Polecam przeanalizować spokojnie być może twój typ pieca tak ma.
Marek
ML
Gość

PostWysłany: 03 Lis 2007, 23:27:33 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ML
2007-03-11
23:31
Ja też mam problem z piecem, gaśnie mi przy wyciskaniu pokrętła i też słabo grzeje. Zapłonnik mam elektryczny i pająków brak . Ciekawe, czy to kwestia regulacji ? Czy coś nie tak z bimetalem ? A Ty Marek sam regulowałeś, czy w serwisie ?
Pozdrowienia.
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 03 Lis 2007, 23:28:25 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mirek
2007-03-12
09:05
Czy możesz trochę rozwinąć"przy wyciskaniu pokrętła"?Nie uważaj to za czepianie się ale dla mnie jest to istotne.Najlepiej opisz po kolei co robisz. Najprawdopodobniej mogę Ci udzielić porady gdyż jestem od tego naprawiaczem .Jeżeli nie chcesz na tym forum to pisz maciekm85@o2.pl
Mirek
antwad
Gość

PostWysłany: 03 Lis 2007, 23:29:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

antwad
2007-03-12
09:44
Gość napisał: "Pamiętaj ! Wrogami nr jeden dysz w grzejnikach, lodówkach i podgrzewaczach wody są pająki. Wydzielina ich gruczołów przędnych zasklepia je dokładnie i jest bardzo trudna do usunięcia. Trzeba co jakiś czas przepalać."
Z tymi pająkami to coś musi być na rzeczy, mnie z kolei w serwisie samochodu osobowego radzili, że co jakiś czas trzeba autko pogonić i to tak do odcięcia (do maksymalnych obrotów silnika) coby "pająki z układu wydechowego wygonić"
ML
Gość

PostWysłany: 03 Lis 2007, 23:30:56 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ML
2007-03-12
14:22
A napisze tutaj, może komuś też się przydadzą te informacje. Wciskam pokrętło to, którym zapalam (na górze obudowy grzejnika) zaczyna działać iskrownik i zapala się gaz na dyszy i trzymam pokrętło wciśnięte aż nagrzeje się bimetal wtedy puszczam i pokrętło cofa się do góry, ale gaz powinien sie palić, a mi gaśnie Idea
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 03 Lis 2007, 23:31:55 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Mirek
2007-03-12
14:42
No to ML masz pecha.Wysiadł Ci czujnik płomienia /to jest coś takiego jak widzisz przy kuchence obok palnika.Sam czujnik nie jest specjalnie drogi coś ok.6 euro natomiast wymiana to sam wiesz kto,gdzie itp.Wymiana wiąże się z wymontowaniem pieca a tym samym musisz wymienić na nową uszczelkę w rurze wydechowej to następne 2 euro.W sumie masz ok.8euro kosztów materiałowych plus robota ale za to później masę przyjemnego ciepełka.Pozdrawiam
Marek
Gość

PostWysłany: 03 Lis 2007, 23:32:42 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Marek
2007-03-13
09:53
Marek L. Zdejmij pokrętło i uruchom ogrzewania przy pomocy samego "krućca" może odpali. Mnie się kiedyś powiększył otwór w pokrętle i było bardziej wciśnięte w kruciec i lodówka zachowywała się tak jak Twój piec.
Marek.
Ps skontaktujmy sie mailowo celem ustalenia czy wiosna już jest we Wrocławiu.
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 03 Lis 2007, 23:34:53 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kazik C.
2007-03-20
23:47
Ja mam z piecem podobny problem - świeczka uruchamia się co prawda bez problemu. Potem już zaczyna się loteria kiedy puszczam pokrętło raz główny palnik zaskoczy a raz nie. Czasem pomaga manipulowanie pokrętłem przy zdjętej pokrywie odginam to w tę to wewtę i czasami zaskakuje. Co prawda z pieca rzadko korzystam a lecie to jak jest chłodna noc nawet sama świeczka ogrzewa na tyle że żonka przestaje marudzić. Tak czy owak trzeba coś z tym zrobić jak już jest to ma działać, chyba spróbuję wyjąć cały palnik i wszystko to przeczyścić.
Kiedyś miałem też problem z palnikiem lodówki - grzał (chłodził ?) b. słabo. Podłączyłem kompresorek do przewodu doprowadzającego gaz do lodówki trochę podmuchałem i pomogło, można lód do ginu uzyskać w kilka godzin, choć nieraz potrzeba silniejsza niż cierpliwość i na początek bez lodu.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat