Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 I Ogólnopolska Pielgrzymka Karawaningowa na Jasną Górę Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
NICKTDołączył: 14 Paz 2012
Posty: 225
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: 14 Kwi 2013, 21:45:58 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Z "Biurem Zlotu" - moimi serdecznymi Przyjaciółmi, którym z wrażenia zapomniałem podziękować za ogromną pomoc, pojechaliśmy jeszcze do Gidel i dopiero teraz jestem w domu. Zmęczony, ale szczęśliwy.
Dziękuję Wam za obecność, modlitwę, wspaniałą atmosferę, godną postawę, jedność i zapraszam za rok.
Cieszę się, że pielgrzymka zjednoczyła całe środowisko karawaningowe i niezależnie od przynależności klubowej/forumowej stanowiliśmy jedno.
Żółte chusty były wszędzie.
Byliście wspaniali. Dziękuję Smile

audio >>> http://jasnagora.com/multimedia/news_audio_nowe/17715.mp3

foto >>> http://jasnagora.com/galeria-n.php?ID=7895

_________________
Mariusz
NICKTDołączył: 14 Paz 2012
Posty: 225
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: 16 Kwi 2013, 16:23:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

I Ogólnopolska Pielgrzymka Karawaningowa na Jasną Górę
13-14 kwietnia 2013


Pomysł pielgrzymki narodził się w sierpniu ubiegłego roku na forum CamperTeamu jako pielgrzymki kamperowej, forumowej. Dyskutowaliśmy wtedy nad terminem. Ja sugerowałem pielgrzymkę na rozpoczęcie sezonu, a nie wtedy, kiedy idą piesze pielgrzymki. Potem temat ucichł...
Kiedy jesienią ubiegłego roku zająłem się organizowaniem pielgrzymki, wiedziałem, że będzie to I Ogólnopolska Pielgrzymka Karawaningowa – spotkanie wszystkich miłośników karawaningu z całej Polski, niezależnie od przynależności klubowej czy formowej.
Najpierw zalogowałem się na wszystkie znane mi fora karawaningowe w Polsce i tam zamieściłem ustalony z oo.Paulinami termin i program, następnie wysłałem zaproszenie do Zarządu PZM oraz do "Polskiego Caravaningu". Potem zaczęły napływać zgłoszenia... 50... 80... 100... 150... aż zamknąłem listę przy 210 załogach z całej Polski.
Nadszedł dzień wyjazdu, więc trzeba ubrać BoXerka, który pełnił rolę Biura Zlotu.Pielgrzymka rozpoczęła się 13 kwietnia w sobotę, ale już w piątek na jasnogórskim parkingu było kilkadziesiąt załóg.Rejestrację Uczestników i wydawanie pamiątkowych chust rozpoczęliśmy od wczesnych godzin rannych. O godz. 14.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu odprawiłem Mszę św. z prośbą o błogosławieństwo Boże na rozpoczęcie nowego sezonu karawaningowego, a po niej Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich. Potem był czas na spotkania, rozmowy, indywidualną modlitwę i zwiedzanie klasztoru. Nad naszym parkingiem ukazała się podwójna tęcza.

O godz. 21.00 zakończyliśmy dzień Apelem Jasnogórskim poprzedzonym pięknym śpiewem Akatystu.Niedziela – 14 kwietnia – to Msza św. w Kaplicy Matki Bożej – transmitowana na żywo przez TV TRWAM, a następnie poświęcenie kamperów, przyczep i holowników na parkingu.
Pielgrzymkę zakończyliśmy w Bazylice Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.Na pielgrzymkę przyjechało 200 załóg - ponad 600 osób, zrzeszonych na forach i w klubach karawaningowych oraz osoby niezrzeszone. Pięknie było widać nasze "miasteczko karawaningowe" z wieży klasztornej. Dla wielu było to pierwsze takie spotkanie „zlotowe”, a dla niektórych – pierwszy w życiu wyjazd kamperem. Pielgrzymka oczywiście była bezalkoholowa.W samo południe, z drugiej strony klasztoru, zgromadzili się motocykliści na swojej Mszy św. pielgrzymkowej.

Dziękuję wszystkim za udział i stworzenie pięknej atmosfery jedności, życzliwości, sympatii, moim Przyjaciołom za sprawne prowadzenie Biura Zlotu, Koleżankom i Kolegom za wszelką pomoc w organizacji tego spotkania. Zapraszam za rok.

_________________
Mariusz
LechjolaDołączył: 10 Mar 2008
Posty: 126
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 16 Kwi 2013, 20:08:49 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jadąc do Częstochowy na I Pielgrzymkę Karawaningową, pokonując prawie 400 km w jedną stronę, miałem dużo czasu na rozmyślania. Zastanawiałem się, kto ja jestem? Miłującym tradycje narodowe, czy prymitywem nie rozumiejącym ducha czasu.
Przed wyjazdem, spotkałem kamperowca, który oświadczył, że do takiego prymitywizmu się nie zniży i jego noga nigdy na Jasnej Górze nie stanie. Znana z naszej historii obrona Jasnej Góry, to, że w miejscu tym składali śluby nasi królowie i przywódcy, a obraz znajdujący sie tu, otaczany jest przez znaczną część społeczeństwa szczególną czcią – to wszystko w jego oczach jest tylko „badziewiem”. Gdyby była to, pojedyncza wypowiedz machnął bym ręką. Jednak, są media, które z zachwytem takie wypowiedzi lansują.
Społeczeństwo Stanów Zjednoczonych ma stosunkowo krótką historię. Jak wiemy, jest ono zbieraniną z całego świata. Mimo to, jest dumne ze swej historii, kultury i tradycji. Kilkakrotnie zwiedziłem ten kraj, w kierunkach północ – południe, wschód – zachód. Niejednokrotnie zazdrościłem im - umiłowania do tradycji. Przykro mi było, że na tle takiej nawet zbieraniny, w naszym narodzie, na naszych oczach, następuje skundlenie tradycji narodowych.
Jestem w Stanach, w małym miasteczku, odbywają się tu cztery razy w tygodniu dyskoteki. Dwa razy obowiązuje tylko taniec country, dwa razy współczesny. Trzeba było widzieć z jakim oddaniem i umiłowaniem tradycji, młodzi tańczą cały wieczór tylko country. Trudno mi wyobrazić, naszą młodzież na dyskotece, która tańczyła by przez cały wieczór kujawiaki i oberki. Byłby to obciach z najwyższej półki.
Polska znana piosenkarka wypowiada się o autorach Biblii: "naprutego winem i palącego jakieś zioła". Media uważające się za postępowe, wyły z zachwytu i lansowały tą wokalistkę na nasz narodowy autorytet moralny. W Stanach – ostatnio nowo wybrany Prezydent składał przysięgę przed narodem, nie na jeden egzemplarz, ale aż na dwa egzemplarze Biblii. Mimo, że społeczeństwo jest tu tak zróżnicowane, jak nigdzie, kulturowo i religijnie - jednak nikomu nie przychodzi do głowy protestowanie, że jego światopogląd jest obrażany. Tak silne jest tu przywiązanie do tradycji.
Jestem w Teksasie, w San Antonio, w historycznym Forcie Alamo. Miejsce to słynie z tragicznej obrony, wszyscy obrońcy giną. Ku memu zaskoczeniu, wielu Amerykanów zwiedzając to miejsce, ukradkiem ociera łzy. A po całym Forcie porusza się jak po sanktuarium narodowym. A u nas - polityk będący ostatnio ulubieńcem mediów - wypowiada się, że pochody w Święto Niepodległości pod tym „biało-czerwonym badziewiem, powinny należeć do przeszłości”.
Na Pielgrzymkę jechałem w takim pesymistycznym nastawieniu. Tu dopiero zobaczyłem, że nie jest tak źle z kontynuowaniem tradycji narodowych. Spotkaliśmy się tu wierzący i niewierzący, jednak wyczuwało się, że wszyscy przeżywają fakt - znalezienia się w szczególnym miejscu dla narodu.
Oczywiście na II Pielgrzymkę Karawaningową do Częstochowy przyjadę.
NICKTDołączył: 14 Paz 2012
Posty: 225
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: 16 Kwi 2013, 21:54:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zebrałem w jedno miejsce media o pielgrzymce:

Biuro Prasowe Jasnej Góry:

audio >>>
audycja http://www.jasnagora.com/multimedia/z_anteny/628.mp3
Mariusz Chmura - rozmowa http://www.jasnagora.com/multimedia/news_audio_nowe/17715.mp3
Ireneusz Jajko - rozmowa http://www.jasnagora.com/multimedia/news_audio_nowe/17716.mp3
Komplecik - rozmowa http://www.jasnagora.com/multimedia/news_audio_nowe/17730.mp3
ZałogaG - rozmowa http://www.jasnagora.com/multimedia/news_audio_nowe/17731.mp3

homilia niedzielna >>> http://www.jasnagora.com/multimedia/news_audio_nowe/17735.mp3
podziękowanie >>> http://www.jasnagora.com/multimedia/news_audio_nowe/17736.mp3

foto >>> http://jasnagora.com/galeria-n.php?ID=7895

video >>> http://www.jasnagora.com/multimedia/news_video/1032.wvx

media:

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/slaskie/czestochowa/news/pierwsza-pielgrzymka-karawaningowa-na-jasna-gore,1910119,228

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,13736754,Pielgrzymka_Karawaningowa_na_Jasna_Gore__Na_szesciu_.html

http://www.tvp.pl/katowice/aktualnosci/rozmaitosci/dwiescie-zalog-na-1-pielgrzymce-karawaningowej-na-jasna-gore/10739570

_________________
Mariusz
RobinDołączył: 15 Mar 2008
Posty: 525
Skąd: SRC

PostWysłany: 27 Kwi 2013, 12:35:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No i ci motocykliści...


Było ich tysiące...

_________________
"Ekspert to ktoś, kto w pewnej wąskiej dziedzinie, popełnił wszystkie możliwe błędy"
NICKTDołączył: 14 Paz 2012
Posty: 225
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: 29 Kwi 2013, 11:52:06 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Janusz z CT umieścił na forum odpowiedź Bpa Janiaka na zaproszenie na pielgrzymkę


_________________
Mariusz
NICKTDołączył: 14 Paz 2012
Posty: 225
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: 14 Maj 2013, 20:54:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Film Tadka123 z Olsztyna http://www.youtube.com/watch?v=yfpTcFzkagc&feature=player_embedded

_________________
Mariusz
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


Skocz do:  Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group | Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)