Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Targi Lipskie 2011r. Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Lechjola

PostWysłany: 20 Lis 2011, 13:50:57 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

TARGI KARAWANINGU W LIPSKU

Nasza załoga w składzie Lech, Jola i pies Koko tradycyjnie już kończą sezon kamperowania - wyjazdem na Targi Karawaningu w Lipsku. Targi odbywają się w trzeci weekend listopada. W tym roku odbyły się 16-20 listopada. Targom karawaningu, przez ostatnie trzy dni trwania, zawsze towarzyszą Targi Rowerowe. W latach poprzednich kampery były wystawiane na jednej hali. W tym roku już na trzech halach. Na Targach wystawiają się też producenci sprzętu turystycznego, literatury związanej z tematem i nietypowych „kamperów” używanych w biznesie i turystyce ekstremalnej.
Jest to jedno z większych spotkań karawaningowych w Europie. Wśród zwiedzających licznie dopisali kamperowicze, którzy przybyli własnymi kamperami. Zatrzymali się oni na nocleg na kampingu zorganizowanym na terenie Targów /25 euro doba/, na parkingu przed Targami /12 euro doba/, oraz na uliczkach wokół terenów targowych bez dodatkowych opłat. Podaję współrzędne parkingu N – 51 st. 23.820 min. E – 12 st. 24.499 min.
Na Targach zaprezentowano najnowsze modele na rok 2012. Dał się tu zauważyć aktualny trend w budowie kamperów. Wyraźnie mija moda na kampery z alkową. Trudno mi rozstrzygnąć, czy to jest kwestia tylko mody, czy też może cech użytkowych kamperów z alkową. Na kilkaset wystawionych kamperów - tych z alkową było zaledwie kilka. Większość znanych firm w ogóle ich nie wystawiało, jedynie Hobby wyraźnie ukłoniło się miłośnikom alkowy. Nie zauważyłem, aby poprzez ceny starano się zdobyć klienta. Ceny od lat trzymają się wysoko, a klienta zdobywa się poprzez wprowadzanie innowacji w swe produkty. Wg mnie tutaj prym wiedzie słoweńska Adria, ostatnie jej modele maja już mało wspólnego z modelami tymi sprzed kilku lat.
Do zobaczenia na Carawningowych Targach Lipskich 2012r. Już dzisiaj otwieram listę chętnych do wyjazdu. Naprawdę warto!

Nie mogłem sobie odmówić przyjemności siedzenia w Hymerze 534, ten kamper zwyciężył w Dusseldorfie za innowacyjność.[/b]
Lechjola

PostWysłany: 20 Lis 2011, 14:14:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Gdzie nie spojrzysz nie widać nic z alkową.

Jedynie Hobby ukłonił się miłośnikom alkowy.

Och ten limit 3,5 t.

Pod rozwagę kolegów, którzy wożą w garażu dwa kółka. Może nadszedł już czas na wożenie czterech kółek!?
papamila

PostWysłany: 22 Lis 2011, 16:59:53 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Szkoda że nie udało się spotkać, Crying or Very sad
byliśmy na targach od piątku do niedzieli
a staliśmy w kilka kamperów z PL własnie na stelplacu
i właśnie tam wieczorami "wymienialiśmy poglądy" Very Happy Very Happy Very Happy
Zgadzam się z tobą w kwestii cen- rewolucji nie było......i nie będzie.
Najtańsze kampery do kupienia były od 35000E
Ja jednak zauważyłem dużo aut typu alkowa, wszak to najtańsza alternatywa
dla rodzin wieloosobowych i wypożyczalni.
Mnie z kolei rozczarował segment kamperów na blaszakach,
praktycznie prawie wszystkie auta o identycznym rozkładzie, nic nowego,
no może praktyczność aut Westfalii ratowała sytuację
Również z akcesoriami, solarami itp było bardzo krucho,
pojedyńczy sprzedawcy.
Jest również jaskółka- pojawiły się auta z motorem 2,0 co pozwoli
uciec spod drakońskiej akcyzy, swoją drogą ciekawe czy takie kampery oferowane w PL będą o owe 15% tańsze?
Inną ciekawostką były jubileuszowe auta dethlefsa, z mega pakietem wyposażenia.
Półintegral 3/os. za cenę 62000E w tym pakiet wart 25000e
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat