Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Korona Karawaningu Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Marek
Gość

PostWysłany: 03 Lis 2007, 12:08:49 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zenek
2007-01-18
17:47
W tegoroczne a właściwie ubiegłoroczne święta siedząc nad kolejną kawą wpadłem na pewien pomysł który po krótce teraz przedstawie
Jako ze mieszkam w Lesznie mieście znanym z szybownictwa wiem ze szybownicy doskonaląc się w swoiej pasji zdobywają odznakę srebrną a potem złotą wyróznianą jeszcze diamentami za szczególne osiągnięcia. Fakt ten powiązałem z wysiłkami himalaistów w zdobyciu wszystkich ośmiotysięczników- wyczyn ten nazywają koroną ziemi.
Tyle wstepu stąd juz blisko do sedna mojego pomysłu o nazwie Korona Karawaningu.

Proponuję dwie odznaki
Mała Korona Karawaningu za dotarcie kamperem w dowolnym okresie do punktów najdalej wysuniętych na:
a) północ Europy -przylądek Nordkap
b) południe Europy Grecja miejscowość Porto Kogio szer. geogr. 36.25 dł. geogr. 22.29
lub Sycylia miejscowośc Pachino szer. geogr. 36.42 dł. geogr. 15.5
c) zachód Europy - Portugalia miejscowość Finisterre szer. geogr.42.54 dł. geogr.9.15
lub Portugalia miejscowość Estoril szer. geogr.38.42 dł. geogr. 9.38

Duża Korona Karawaningu warunki takie jak w Małej odznace plus wschodni kraniec Europy i tu do wyboru dwie miejscowości Moskwa lub bardziej dostepny turystycznie Krym

Na tyle pomysł Pozstałe szczególy organizacyjne jak wzór odznaki , kapituła odznaki koszty odznaki itp mozna przedyskutowac w terminie pózniejszym ja proponuję ten temat na spotkanie w Borsku.
Teraz jestem ciekaw waszych uwag na ten temat. Poprosiłem równiez Kazka Kluske o rozpropagowanie tego pomysłu na łamach gazety Polski Carawaning artykuł na ten temat ma zamieścic w marcowym numerze PC.

Zapraszam do dyskusji

Pozdrawiam

ML
2007-01-19
13:40
Bardzo ciekawa inicjatywa. Ja też swego czasu miałem troche przygód z lotnictwem (latałem m.in. w Lesznie ) Z tego co pamiętam, to było kilka podobnych odznak do zdobycia (gdzieś zresztą jeszcze je chyba mam) w szybownictwie za przeloty, w skokach spadochronowych za ilość wykonanych skoków itp. Nie wsponę już o tym, że zdobycie kazdej oznaki wiązało się z "chrzstem".... fajne to były czasy... ale to nie ten temat.
Do Twojego pomysłu chciałbym podsunąć propozycję, żeby pomysleć nie tylko o "zdobywaniu" jakichś miejsc w Europie, ale wziąć pod uwagę np. ilość przejechanych kilometrów w kamperowych eskapadach, albo ilość odwiedzonych kempingów. Można też wzorem szybowników wyznaczyć jakąś trasę, której zaliczenie będzie się wiązało ze zdobyciem diamentu w odznace np. mały diament to trójkąt Gdańsk - Wrocław - Kraków (albo odwiedziny Witolda w Warszawie - Dominiki w Poznaniu - Marka w Kamieńcu Wrocławskim ) itp. Można też brać pod uwagę np. wynalezienie oryginalnego miejsca, które nadaje się do odwiedzenia go kamperem. Pomysłów może być tutaj bardzo dużo. A co do kapituły, to zdecydowanie opowiadam się za tym, żeby składało się z np. trzech osób z największym stażem w turystyce caravaningowej.
Pozdrowienia.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat