Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Francja Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Robin

PostWysłany: 13 Sty 2011, 16:29:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Wypada zacząć od stolicy. A dokładniej, to od tego gdzie w Paryżu można się się zatrzymać (oczywiście na dziko i bezpiecznie). Pierwsze miejsce jest w ścisłym centrum.

Niby na ulicy, ale mało kto tamtędy jeździ.

To nazwa tej ulicy a zaraz za rogiem jest to....

Wszędzie blisko, można bez problemu zwiedzać całe centrum. Drugim miejscem w Paryżu jest Lasek Buloński. Na tamtejszym kempingu prawie nigdy nie ma miejsc, a w sezonie to zdobycie miejsca graniczy z cudem. Ale jeżeli przejedziemy do trzeciego skrzyżowania ( w lewo od bramy wjazdowej na kemping) i skręcimy w lewo to wjedziemy na "parking" przy ulicy, gdzie zmieści się kilkanaście kamperów. Recepcja kempingu udziela informacji o tym parkingu. Jest to ok. 400 m od bramy kempingu. Na kemping można bez problemu wejść i korzystać z pryszniców, WC, sklepu itp. Nikt nie robi żadnych problemów.
CDN
Pozdrawiam - Robin Idea

PostWysłany: 25 Sty 2011, 20:41:32 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jeszcze zwiedzamy Paryż.
Natknąłem się na pomnik Adama Mickiewicza w Paryżu - odsłonięty w 1929 r. na Placu Alma, w pobliżu dawnej siedziby Ambasady Polskiej. Po rozbudowie placu, przeniesiony bliżej Sekwany, na teren parku w obrębie Cours Albert 1er. Autorem projektu pomnika z 1909 r. jest znany francuski rzeźbiarz Antoine Bourdelle. Pomnik powstał z inicjatywy syna poety, Władysława Mickiewicza, staraniem polsko-francuskiego komitetu społecznego, w skład którego wchodzili m. in. Witold ks. Czartoryski, Ignacy Jan Paderewski, Auguste Rodin, Wacław Gąsiorowski, André Gide i Anatol France. Postać Mickiewicza ubrana jest w strój pielgrzyma. Kolumnę zdobią płaskorzeźby, nawiązujące do jego dzieł. Wyrożnia się figura Nike. Twórca pomnika zawsze podkreślał, ze chciał, aby każdy Polak, gdy pod pomnik przyjdzie, wiedział, ze jest w Paryżu u siebie, a także żeby Francuzi poznali lepiej duchowość tak bliskiej im Polski. I chyba dlatego umieścił cytaty z "Ksiąg Pielgrzymstwa" na podstawie kolumny.

Pozdrawiam - Robin Idea

PostWysłany: 26 Sty 2011, 11:34:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Francja zawsze mnie fascynuje i przyznam się szczerze ,że camperowo to tylko tranzytem ostatnio na Expo do Saragosy. Chciałbym w tym roku tam pojechać. Obserwując oraz czytając informacje z tego kraju to wiem że jest dla karwaningu przyjazny, a jak byś podał jeszcze inne ciekawe miejsca do zobaczenia w raz z noclegiem z małymi koordynatami GPS to przydatność Twoich postów będzie jeszcze większa. Interesuje mnie w szczególności wybrzeże atlantyckie w rejonie Bordeux.
Marek Laughing
ewaen

PostWysłany: 05 Lut 2011, 14:41:55 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

My byliśmy jeszcze starym camperem kilkadziesiąt kilometrów poniżej Bordeaux .Tam jest raj dla camperów ,są steelplatze darmowe i duża ilość campingów a plaże ogromne i niewiele ludzi.
Naszym miejscem pobytu był fajny zalesiony camping w Messange Plage ( 1 km od morza ) ze względu na to że byliśmy ze znajomymi z namiotem a podczas codziennego spaceru na plażę Ernest tęsknym okiem patrzył Sad na campery stojące sobie wolno tuż pod wydmą . Myślę że jeszcze kiedyś tam pojedziemy
Jak znajdę to wkleję jakieś zdjęcia
Robin

PostWysłany: 05 Lut 2011, 16:37:26 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ewaen napisał:
Ernest tęsknym okiem patrzył na campery stojące sobie wolno tuż pod wydmą . Myślę że ...

Myślisz, że to była Dune du Pilat ? Największa pod względem objętości i wysokości wydma w Europie...

Chyba z godzinę wchodziłem na jej szczyt ( z przerwami, niby na papierosa) bo wysokość jej wynosi ponad 110 m. I ciągnie się przez ponad 3 km.

Pozdrawiam - Robin Google

PostWysłany: 06 Lut 2011, 17:12:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Robinie ! Nie wiem jak nazywała się ta wydma ale potwierdzam że są one olbrzymie ,a jaaakie! fale .
Wydaje mi się jednak że te o których mówisz są nieco wyżej .My byliśmy w miejscowości Messange w pobliżu jest urocze miasteczko Vieux Boucau a do Biarritz 50 km .Wogóle jadąc od Biarritz w górę ,drogą blisko oceanu co chwila mijaliśmy miejscowości z campingami i miejscami postojowymi dla camperów .
Tak jak pisałam wkleję jakieś zdjęcia tylko muszę poszukać bo są w Rafała komputerze Rolling Eyes
ewaen

PostWysłany: 06 Lut 2011, 17:16:58 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A swoją drogą Robinie , to miejsce z camperami w centrum Paryża które pokazałeś ,jest bardzo kuszące ,my swojego wcisnęliśmy u naszych przyjaciół na osiedlu w Altforville (przedmieście Paryża) i poruszaliśmy się metrem Laughing
ewaen

PostWysłany: 06 Lut 2011, 23:02:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tak staliśmy w Paryżu

tu darmowe miejsce postoju dla camperów w Messange

wydmy i plaża
ewaen

PostWysłany: 06 Lut 2011, 23:12:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

camping
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat