Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Oświetlenie LED Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
szymon

PostWysłany: 28 Paz 2010, 20:39:19 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Oświetlenie ledowe to faktycznie przyszłość. Pobierają około 10% tego co tradycyjne oświetlenie. W tym roku w Dusseldorfie to był hit - wszystkie duże firmy to wprowadziły jako dodatkowy pakiet. Ja w swoim samochodzie mam zmienione całe oświetlenie na LED i jestem bardzo zadowolony - mamy zresztą taką usługę w ofercie. Very Happy
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!

PostWysłany: 31 Paz 2010, 17:04:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Szymonie, a czy mógłbyś coś więcej napisać o waszej ofercie.
Chciałbym u siebie zmienić w 4 reflektorkach na suficie źódło światła z żarówek halogenowych właśnie na LEDy. Reflektorki co prawda świecą bardzo ładnie, ale jest to 40 watów! Kłopot mam taki, że wygląda mi na to, iż jest to reflektorek nierozbieralny, to znaczy nie udało mi się dobrać do żarówki, tak aby próbować podmienić ją na LED.

Reflektorki wyglądają tak:

A zresztą, macie autoryzację Dethleffsa, to wiecie lepiej co mam w kamperze Smile .
Robin

PostWysłany: 31 Paz 2010, 22:22:46 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tak wygląda napis na opakowaniu i "żarówka". Pasuje idealnie do gniazda takich reflektorków jak Twoje. Cena ok. 29 zł. za szt.
Reflektorek halogenowy jest na pewno rozbieralny. Postaraj się przekręcić pierścień z szybką w lewo lub w prawo. Powinien "odpaść" przy obrocie o 30 st.
Takie LED-y zastępują w jakimś stopniu żarówki halogenowe lecz dają inny rodzaj światła. Można się przyzwyczaić.

Pozdrawiam - Robin Idea

PostWysłany: 02 Lis 2010, 10:06:51 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Oszczedność energii w camperze to jest to ... szczególnie jak na campingach płcisz 15 zł za podłączenie do prądu. Ostatnio będąc w zaprzyjaźnionej firmie serwisujacej campery miałem okazję podłączyć trzy rodzaje takich żarówek ledowych łącznie z taką jak pokazuje na zdjeciu Robin i o różnej mocy i barwie swiatła. Podpięłem do trzech reflektorków w camperze (szkło zdejmuje sie po przekręceniu pierścienia) i włączyłem oświetlenie jednocześnie obserwując cztery reflektorki w tym jeden z żarówką starego typu. Najlepsze światło podaje żarówka pokazana przez Robina ,ale jest trochę za słaba do czytania w stosunku do klasycznej. Szef firmy servisowej poinformował mnie , żeby z zakupem poczekac do wiosny bo na sezon 2011 przygotowano lepsze , o większej mocy i barwie światła zbliżonej do dziennego. Jak będą dostępne to poinformuję.
Marek
szymon

PostWysłany: 11 Lis 2010, 00:40:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Przepraszam, że dopiero teraz.
Wszystkie reflektorki są rozbieralne. Faktem jest, że niekiedy wymagają przeróbek, ale to nie jest wielki kłopot. Najwazniejsze jest dobranie barwy światła. Oferta cały czas się powiększa, więc nie musisz się spieszyć, ale przed przyszłym sezonem warto o tym pomyśleć.

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat