Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 PTTCC - Polskie Towarzystwo... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Robin

PostWysłany: 08 Gru 2008, 13:34:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Witam !
W związku z tym, że miało miejsce historyczne wydarzenie w skali całego ruchu karawaningowego w postaci powstania Polskiego Towarzystwa Turystyki Camperowej i Caravaningowej chcę przybliżyć członkom naszego klubu genezę jego powstania. Wskażę też na ogrom pracy i poświęcenia jaki nasi przyjaciele z klubu CT wnieśli dla naszego wspólnego dobra.
Zaczęło się tak :
Wysłany: 2008-10-04, 10:29   Federacja, stowarzyszenie

"Dla mnie sprawa jest oczywista:
- jeżeli w środku nocy nie chcemy być zapędzani z parkingów na płatne place kempingowe
- jeżeli nie chcemy by nasze auta z mocy ustawy nazwane zostały autokarawanami
- jeżeli chcemy się obronić przed rozbojem podatkowym od "luksusu" posiadania kilkuletniego auta
- jeżeli, jeżeli, jeżeli...
...to już dawno powinniśmy rozpocząć działania zmierzające do prawnego usankcjonowania CamperTeamu, jako organizacji mającej rzeczywisty wpływ - ilością zarejestrowanych członków - na wszelkie działania legislacyjne nas dotyczące.
Głośno myślę: może po sformalizowaniu Klubu CT - to jest najpilniejsze - następnym krokiem będzie coś takiego, jak PFK - Polskia Federacja Kamperowa (nazwa do dyskusji) zrzeszająca członków różnych klubów i for.."

Autorem był – co z dumą należy podkreślić – członek naszego klubu, Jerzy.

Dalej wypadki przybrały obrót lawinowy. Wymyślano przeróżne nazwy, żeby mieć choć taki wkład w to „nowe”. Rozpoczęto pisanie różnych wersji statutu. Z początku dla CT, potem z myślą o „innych” i dla „innych”.
Gubił się ten statut i odnajdywał. Pojawiła się gorączka która trawiła CT przez ponad miesiąc. W końcu zapachniało sukcesem. Powstał statut i wraz z deklaracją członkowską jest tu :
http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=3226

Spokojnie i bez emocji rozpoczęto formowanie grupy „inicjatywnej” czyli spotkania „założycieli stowarzyszenia”. Był wymóg – 15 osób. Jak trudno było tylu znaleźć obrazuje ten fragment dzieła :

http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=3282

W końcu udało się. Spotkali się. Obradowali. Wybierali. Ogłaszali.
Oto treść ogłoszenia...

Dzisiaj w nocy, tj. 22.listopada 2008 r. powołane zostało stowarzyszenie o nazwie:
Polskie Towarzystwo Turystyki Camperowej i Caravaningowej.
Po długiej i pracowitej debacie uzgodniono statut stowarzyszenia, powołano zespół założycielski, przygotowano dokumenty i podpisano akt założycielski stowarzyszenia. Odbyło się Zebranie Walne członków nowopowstałej organizacji. Miało ono charakter wyborczy.
Wybrano Zarząd i Komisję Kontroli Wewnętrznej.

Oto skład Zarządu:

1. Janusz Koliński ( nick: janusz) - prezes
2. Włodzimierz Bobowski ( nick: Wbobowski ) - v-ce prezes
3. Paweł Margas ( nick: paf ) - v-ce prezes
4. Stanisława Kozera - członek zarządu
5. Halina Kolińska - członek zarządu

W skład Komisji Kontroli Wewnętrznej weszli:

1. Eligiusz Grzegorz ( nick: Elwood ) - przewodniczący
2. Stanisław Kopeć ( nick: StasioiJola) - wiceprzewodniczący
3. Konrad Kozera ( nick: koko ) - członek
4. Medard Formela ( nick: Medard ) - z-ca członka.

Rzecznikiem prasowym Polskiego Towarzystwa Turystyki Camperowej i Caravaningowej wybrany został Tadeusz Sakowski ( nick: Tadeusz ).

Tyle fakty. Wychodząc jednak z założenia, że mamy prawo do analizy i jakości czegoś z określonego punktu widzenia - zróbmy to.

Pozdrawiam - Robin Idea
Robin

PostWysłany: 08 Gru 2008, 22:24:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zenek napisał:

Myslę ze wywołam dyskusję i taki jest też mój cel

Zenek

No i wywolałeś! Moje oburzenie...
Nie raczyłeś nawet przeczytać statutu i deklaracji członkowskiej. Podałem link - a tam są Pdf do pobrania i poczytania. Przeczytałem wszystkie opinie na ten temat zamieszczone na najważniejszych forach dyskusyjnych stanowiących o karawaningu. Do tej pory nie mogę otrząsnąć się ze wzruszenia...

A Ty - o nadużyciu ! Zamiast się cieszyć, że ktoś nareszcie Cię reprezentuje i dba o Twoje interesy.
A Ty - o megalomanii ! A gdzież ona ? To prezes pół swojej rodziny zagonił do harówy w zarządzie. A męża członkini zarzadu umieścił przezornie w komisji kontroli wewnętrznej, żeby mieć tam swoje oczy i uszy !
A Ty - o automatach do rejestrowania !

Nie Zenku - nigdy nie pogodzę się z Twoim "widzeniem" tak wzniosłej idei.
Cyba Cię nie lubię...

Robin - załamany, przybity emeryt...
szymon

PostWysłany: 09 Gru 2008, 10:17:20 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Myślę, że to wspaniała inicjatywa. Stowarzyszenia i organizacje istniejące nie potrafiły zadbać o nasze interesy - może teraz się uda. Nie śledziłem dyskusji jaka niewątpliwie była przy powstawaniu statutu i jestem pewien, że ma swoje słabe punkty, ale nie warto ich wytykać, bo cel jest słuszny i wiele dobrych rzeczy też pewnie tam jest. Życie zweryfikuje i pewnie przyjdzie czas na kolejną dyskusję jakie zmiany należy wnieść aby Stowarzyszenie lepiej działało. Ważne, że machina ruszyła i trzeba dopingować Twórców i Pomysłodawców, bo i nam może się coś z tego skapnie (że tak egoistycznie skończę Laughing )
Pozdrawiam i namawiam do optymistycznego patrzenia na świat!

PostWysłany: 09 Gru 2008, 11:59:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No właśnie. Tym bardziej, że władze "towarzystwa" rozpoczęły akcję poszukiwania problemów i od 5-go grudnia konsultują je ze społeczeństwem. O tym tutaj : http://www.camperteam.pl/forum/viewforum.php?f=220

Nie twierdzę, że przed powołaniem "towarzystwa" problemów nie było, ale skoro celem powołania "towarzystwa" było ich "poruszanie", "akcentowanie" czy "załatwianie" ( o tym tu: http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=3394 )

- to problemy nie mają wyjścia. Muszą się znaleźć...
Tak więc cele "towarzystwa" wcale nie są takie oczywiste, skoro dopiero po jego powstaniu usilnie się ich szuka.
I jeszcze jedno : czy statut PTTCC to ten, dotyczący Stowarzyszenia Turystyki Samochodowej Camper Team ? podany do publicznej wiadomości tutaj - http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=3226

Pozdrawiam - Robin Idea

P.S. Swoje poglądy wypowiadam w ramach "konsultacji społecznych na forach internetowych" - jako jednego ze "sposobów realizacji celów działania" PTTCC.
http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=3394
Jerzy

PostWysłany: 09 Gru 2008, 13:44:56 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jako, że cytat z mojego postu został użyty do zbudowania pewnej strategii - muszę zareagować.

Robin, sarkazm Twoich postów jest nieuzasadniony.
Turystyka to biznes, jak każdy inny - jedni sprzedają, inni kupują - dopóki reguły gry rynkowej są przejrzyste jest ok...
W turystyce kamperowo-karawaningowej sytuacja jest taka: z jednej strony - zrzeszeni w branżach, aktywni i tworzący silne lobby ustawodawcze producenci sprzętu, sprzedawcy usług oraz właściciele kempingów i płatnych miejsc postojowych - z drugiej zaś, pozbawione własnej reprezentacji środowisko kamperowych i karawaningowych turystów pilnujących własnej kieszeni i podejrzliwych wobec działań na które nie maja wpływu... O sprawy tych ostatnich, póki co nie ma kto zadbać... Zapewnienia o równoczesnej obronie dwóch przeciwstawnych grup interesów przez istniejącą organizację od "...campingu i caravaningu" są ponurym żartem!

PTTCC powstało po to aby tę sytuację zmienić. Zgodnie ze statutem będzie dbało o sprawy nas wszystkich - turystów spod różnych klubowych flag...

Każdy obserwator ma prawo do własnej interpretacji ostatnich wydarzeń, tyle tylko że bywa ona czasem sprzeczna z faktami...
Zawiązanie się grupy inicjatywnej, opracowanie statutu, wybór władz stowarzyszenia, skierowanie wniosku do sądowej rejestracji - wszystkie te działania prowadzone były w oparciu o przepisy ustawy o stowarzyszeniach. Pozostają też w zgodzie z wolą wszystkich zainteresowanych powodzeniem tej akcji.

Chociaż na pierwsze efekty działalności PTTCC przyjdzie trochę poczekać, to na pewno będą mocną odpowiedzią na pojawiające się z różnych stron nieprzyjazne ataki - te z flanki są skuteczne tylko w bitwach - wojny wygrywa się długofalowymi ofensywami... Wink
Marek

PostWysłany: 09 Gru 2008, 19:06:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja również z uwagą obserwowałem dyskusję na forum CT na temat powołania Klubu. Osobiście się cieszę i gratuluję,że Klub powstał. Faktycznie jest potrzeba reprezentowania na zewnątrz naszych spraw niezależnie od Ciał statutowo jedynie słusznych : Polski Związek Motorowy i Polska Federacja Campingu i Caravaningu.
Moje uwagi to:
- Dlaczego Klub przy CT bez porozumienia się z innymi chce reprezentować w nazwie również "cycepowców" to pozostawiłbym czasowi do samoistnego przekształcenia się wszystkich zainteresowanych klubów w Federację.
- Robin ma racje nie zostały wcześniej jasno sprecyzowane zagadnienia szczegółowe do załatwienia, obecnie wygląda to tak jakby się szukało tematu trochę na siłę " za co się chwycić na początek aby nie spalić".
Marek Idea
Robin

PostWysłany: 10 Gru 2008, 23:00:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No to mamy Marku zajęcie! Sądzę, że będzie co obserwować. Przecież turystyka, to również podróżowanie w celach poznawczych, nie tylko wypoczynkowych. Och, gdyby tak jeszcze Jerzy zauważył, iż turystyka to nie biznes. Na turystyce można tylko biznes zrobić, czyli na tych, którzy turystykę uprawiają. Ze też On nie widzi różnicy. Chyba, że zna jakiegoś turystę, który na podróżach zarabia pieniądze a nie je wydaje. Szkoda też, że Jerzy nie wyjaśnił nam jakie to ataki i czyje – chce odpierać PTTCC. Efektami oczywiście. Nie wspomniał też, na jakich efektach PTTCC chce oprzeć swą „długofalową ofensywę”. I przeciwko komu ta „ofensywa” ma być.
Obrona, czy dbanie o „sprawy” środowiska Kamperowego nie może polegać na tym, że tych „spraw” czy „zagadnień” dopiero się usilnie szuka. Jeszcze ich nie ma, a już są „dbający o nie”.
Ubzdurałem sobie Marku, że „długotrwałe ofensywy” na dziesiątki lat potrafią zrujnować narody, państwa, a nawet stowarzyszenia wyższej użyteczności. Myślisz, że się mylę ?

Pozdrawiam - Robin Idea
Marek

PostWysłany: 15 Gru 2008, 00:10:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zbierałem się z odpowiedzią w tym temacie długo, ale postanowiłem najpierw podziękować Ci Robinie,że wybrałeś mnie na adwersarza wypowiedzi na temat Stowarzyszenia firmowanego przez CT. Na początek muszę Cię zmartwić,że przeciwnikiem jestem nijakim bo generalnie się zgadzam , ale generalnie to nie wszystko. Od siebie pragnę zauważyć, że żyjemy w takich czasach,gdzie sprawa lobbingu idei jest bardzo ważna. Bo każdy z nas będących uczestnikami tego forum powinien mieć przede wszystkim na uwadze pierwszą zasadę:
informowanie i propagowanie "kamperingu" szeroko pojętego w społeczności będącej wokół nas, a dosłownie w naszej rodzinie u przyjaciół, w gminie, prasie i.t.p piszę o tym dlatego,że w sumie stanowimy bardzo wąską grupę społeczną. A waśnie jakie prowadzimy sprowadzające się często do przysłowiowej "wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia" co dla większości Naszych rodaków jest śmieszne i nie zrozumiałe ,że ot jakaś grupa bogatych hobbystów chce się wywyższać i robić z siebie Europejczyków. Więc pozostaje nam tłumaczenie, że turystyka i rekreacja szeroko pojęta to jest też gałąź gospodarki narodowej i wszelkie zakazy lokalne rykoszetem odbiją się na dochodach gmin i tych co to promują idąc pod prąd, a dziedzina rekreacji jest tak rozległa,że znajdzie się miejsce dla indywidualistów i biznesu. OT i to by było na tyle Robinie, a resztę czas dopisze.
Marek
Robin

PostWysłany: 20 Gru 2011, 22:11:30 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Marek napisał:
OT i to by było na tyle Robinie, a resztę czas dopisze. Marek

Upłynęły trzy lata. To spory okres czasu na dopisanie dalszego ciągu.

Np. o tym, że "Życie zweryfikuje i pewnie przyjdzie czas na kolejną dyskusję jakie zmiany należy wnieść aby Stowarzyszenie lepiej działało". (Szymon)

Oraz o tym, że "W turystyce kamperowo-karawaningowej sytuacja jest taka: z jednej strony - zrzeszeni w branżach, aktywni i tworzący silne lobby ustawodawcze producenci sprzętu, sprzedawcy usług oraz właściciele kempingów i płatnych miejsc postojowych - z drugiej zaś, pozbawione własnej reprezentacji środowisko kamperowych i karawaningowych turystów pilnujących własnej kieszeni i podejrzliwych wobec działań na które nie maja wpływu... O sprawy tych ostatnich, póki co nie ma kto zadbać... (Jerzy)

I jeszcze, że "PTTCC powstało po to aby tę sytuację zmienić. Zgodnie ze statutem będzie dbało o sprawy nas wszystkich - turystów spod różnych klubowych flag..." (Jerzy)

A już stwierdzenie Zenka, iż : "czytając pierwsze propozycje problemów do załatwienia:
-wprowadzenie obowiązkowego przeglądu instalacji gazowej
-domaganie się definicji biwakowania
to mam ochotę prosić aby już nic nie robili"... - brzmi dzisiaj jak wyrocznia.

Marzenia czasami się spełniają

Pozdrawiam - Robin.

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat