Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Sewastopol - duma Krymu Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Robin

PostWysłany: 26 Sie 2008, 18:23:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

.

Wejście do portu..

Otoczenie portu...

Parking strzeżony (50m od przystani promowej) ..

Zwiedzania Sewastopola rowerem - nie polecam. Sam zrezygnowałem po pierwszym dniu. I nawet nie widywałem rowerzystów.....

Pozdrawiam - Robin

Ostatnio zmieniony przez Robin dnia 03 Mar 2014, 12:24:14, w całości zmieniany 1 raz
Jerzy

PostWysłany: 26 Sie 2008, 21:03:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Hmm... Krym, doprawdy nietuzinkowe przedsięwzięcie - szczerze podziwiam i gratuluję!
- Jerzy

ps.
Robin napisał:
Zwiedzania Sewastopola rowerem - nie polecam. Sam zrezygnowałem po pierwszym dniu.

...przyczyna?
Robin

PostWysłany: 26 Sie 2008, 21:20:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jerzy napisał:

...przyczyna?

A no chciałbym jeszcze trochę pożyć ....

Pozdrawiam - Robin
Marek

PostWysłany: 26 Sie 2008, 22:50:23 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dla mnie jest to ludzka i szczera odpowiedź.
Ps. ostatnio w związku z rozbudową i budową nowych odcinków kanalizacji w rejonie wschodnich dzielnic Wrocławia i okolicznych miejscowości, często korzystam z roweru dla załatwienia spraw bytowych. Doświadczenia osobiste skłaniają mnie również do stwierdzenia ,że chcę jeszcze pożyć, dlatego rozumiem Cię Robinie
Marek
A co to są ścieżki rowerowe .....
Robin

PostWysłany: 27 Sie 2008, 08:56:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Rowerem jak było, to wiadomo.... ale podpłynąć się dało. Któregoś ranka odwiedziłem bazę rosyjskiej floty wojennej stacjonującej w Sewastopolu. No....było na co popatrzeć.

Już miesiąc temu "grzali silniki"...

A to okręt szpitalny. Wykonują na nim nawet operacje na otwartym sercu.

Trzon floty czarnomorskiej...

Okręt baza...

Jeden z okretów desantowych.

I pozostałe z tego stada....

Formalnie Krym należy do Ukrainy. Lecz trudno doszukać się tam Ukraińców, a w Sewastopolu jeszcze trudniej. Ponoć jest ich ok.20% na całym Krymie. To tyle, co Gruzinów w Osetii Południowej. Krym, od dziesięcioleci jest "kurortem Rosji". Jedynym. Obawiam się, że w świetle ostatnich wydarzeń los tej "autonomicznej republiki" jest przesądzony....
Oficjalnie Rosjanie na Krymie stanowią ponad 60% ludnosci.

Pozdrawiam - Robin
P.S.
W chwili rozpadu ZSRR wartość floty oceniano na ok. 8 miliardów $. W jej skład wchodziło 28 okrętów podwodnych, 1 lotniskowiec, 5 krążowników, 10 niszczycieli, 30 fregat i 300 mniejszych okrętów pomocniczych. Oprócz tego flota liczyła 125 samolotów bombowych, 85 śmigłowców do zwalczania okrętów podwodnych i ponad 50 samolotów o innym przeznaczeniu. W jej skład wchodziła również 810-ta Brygada Piechoty Morskiej i 126-ta Dywizja obrony Wybrzeża.
Jeszcze w 1995r uzgodniono, że flota podzielona zostanie na dwie równe części. W praktyce jednak, Rosji przypadło 82% a Ukrainie tylko 18% . Obecnie, w wyniku przepychanek o podział floty i zużycia liczy ona tylko 3 okręty podwodne, 3 krążowniki, 2 niszczyciele, 22 fregaty i ponad 150 mniejszych okrętów pomocniczych.

Ostatnio zmieniony przez Robin dnia 19 Gru 2008, 13:45:59, w całości zmieniany 1 raz
szymon

PostWysłany: 27 Sie 2008, 09:23:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Robi wrażenie! Nie bałeś się robić tych zdjęć, żeby nie być posądzonym o szpiegostwo?

PostWysłany: 27 Sie 2008, 12:34:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

W Pearl Harbour też trzymali wszystko w jednej kupie...
Robin

PostWysłany: 19 Gru 2008, 13:21:54 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sewastopol, to nie tylko flota. Samo miasto jest piękne. Oto jeszcze kilka zdjęć "cywilnego" Sewastopola...

Poniżej uliczna orkiestra w Sewastopolu. Grali przeważnie radzieckie marsze wojskowe

Ciekawe światła. Wyświetlana liczba informuje o pozostałym czasie świecenia się światła zielonego (lub czerwonego). W Polsce takich nie spotkałem - a pomysł przydatny...

Delfinarium w Sewastopolu.

Jeszcze jedno miejsce jest w Sewastopolu ciekawe. To rotunda z panoramą Obrona Sewastopola (1854 - 1855). Jest jedną z trzech panoram (obok Racławickiej we Wrocławiu i Borodino w Moskwie) jakie widziałem dotychczas.

Pozdrawiam - Robin
Robin

PostWysłany: 03 Mar 2014, 13:50:26 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Witam!

Sewastopol i Flota Czarnomorska to ostatnio "gorący" temat.
Z turystycznej wyprawy kamperem na Krym i zwiedzeniu Sewastopola, miasta i portu stacjonowania rosyjskiej Floty Czarnomorskiej przywiozlem kilkanaście zdjęć.
Na ich podstawie można mieć wyobrażenie o możliwościach tej floty...

Tędy musi przepłynąć każdy okręt chcący opuścić port w Sewastopolu. Kilka zatopionych, nikomu niepotrzebnych wraków może zneutralizować calą flotę...

Pozdrawiam - Robin Idea

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat