Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Suszarka do naczyń Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 09 Sty 2008, 19:28:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Propozycja dla kampermanów: jak wiadomo panowie w kamperowaniu lubią się wykazać przed swoimi paniami i bez opamiętania pchają się do zmywania garów i innej .... odpowiedzialnej roboty. W domu tego nie robią, bo te utensylia domowe delikatne (szklane) są i najlepiej robi to za nich zmywarka. Co innego w kamperze – talerze z melaminy, kubki i stojadła z „żelaza”... że o garach nie wspomnę... Mam patent na przewożenie i suszenie naczyń w kamperze: suszarka na szynach (rozwiązanie "układu" jezdnego podpatrzone w prawdziwej zmywarce marki Bosch) umieszczona w szafce nad termą (ogrzewa i suszy) i wysuwana jak na zdjęciu:

hrabina
Gość

PostWysłany: 09 Sty 2008, 19:37:43 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kamperfanie jesteś "Wielki" wreszcie coś dla gospodyń, które muszą zmywać w domach na kółkach.To jest najcieplejsze miejsce i wszystko schnie bardzo szybko. Trzeba to przemyśleć.Dziękuję za Twoje wspaniałe pomysły.
kimtop
Gość

PostWysłany: 28 Sty 2008, 17:20:32 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kamperfanie może trochę więcej o tej suszarce.
Czy sam ją zrobiłeś ? Jeśli tak to z czego?
Pomysł bardzo fajny i jestem zainteresowany w zrobieniu czegoś takiego samego

Pozdrawiam
Kimtop
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 28 Sty 2008, 18:32:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Suszarka została zaadaptowana z dostępnej na rynku domowej suszarki do naczyń (wykonanej chyba z PE) - tzn. widoczny na zdjęciu fragment z przodu został dostosowany (zmniejszony) do wielkości talerzyków. Suszarka przesuwa się na czterech bocznych bolcach z kółeczkami wprowadzonymi w szczeliny w szynach układu jezdnego ("podwójnych" - wysuwających się jedna z drugiej). Szyny wykonane są kształtowników (duralowych?) zakupionych w sklepie z metalami kolorowymi. Suszarka może być demontowana do mycia co pewien czas. Trudno mi bardziej obrazowo to opisać - ale śmiało pytaj o szczegóły Idea . Najlepiej byłoby obejrzeć, zapraszam - może będzie okazja Question
kimtop
Gość

PostWysłany: 29 Sty 2008, 08:51:06 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dziękuję za odpowiedż.Mam już pewne wyobrażenie o konstrukcji.Chodziło mi głównie o prowadnice,czy zrobiłeś je sam czy są kupione jakieś oryginalne.Myślę, że wykombinuję coś podobnego i pozbędę się bałaganu z widoku , no i oczywiście zniknie problem sprzątania naczyń na czas jazdy
Jeszcze raz dziękuję
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat