Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Sygnalizator obecności INTRUZA Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Robin

PostWysłany: 18 Lut 2011, 12:30:23 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Intruz, to nieproszony gość. A w nocy - to w wielu przypadkach przestępca, mający złe zamiary.
Dzisiaj proponuję system wczesnego ostrzegania o jego przybyciu.
Polega on na zastosowaniu zestawu czujników cofania. Jest to nowoczesny system nadzorczy oparty o ultradźwięki, przeznaczony do pojazdów samochodowych. Sprawdza on obszar za i przed pojazdem i ostrzega przed osobami zbliżającymi się do kampera (przyczepy) . INTRUZ - lokalizowany jest pod względem kierunku i odległości - informacje natychmiast zostają nam zasygnalizowane za pomocą modulowanego dźwięku o różnym natężeniu.

Zestaw zawiera:

- 8 czujników parkowania 22mm
- jednostkę centralną CPU
- głośnik
- niezbędne okablowanie wraz z bezpiecznikiem
- wiertło 22mm
- taśmę dwustronną do przymocowania centralki
- ilustrowaną instrukcję montażu w j.polskim

Dane techniczne:

Napięcie zasilania: 12V
Pobór prądu: czuwanie 20mA, działanie 30mA
Zakres temp. działania: - 40 - +80
Zasięg wykrywania: tył 0.1-2m, przód 0.1-0.6m
Częstotliwość operacyjna: 40KHz
Natężenie alarmu: 80-100dB (przy 30cm)
Dł. przewodów:
tylne czujniki 2,5m
przednie czujniki 6m
Pobór mocy ok. 4 W (w stanie czuwania)

Czujniki montujemy po 2 z każdej strony kampera. Układ taki można zmienić i np. od strony drzwi nadwozia i bagażnika montujemy 3 czujniki.

Tego systemu nie można zakłócić ani zneutralizować

- Nadaje się on do wszystkich typów samochodów ze zderzakami z tworzywa sztucznego
- Wyjątkowo łatwy montaż
- 100% sprawdzona skuteczność
- Prosta budowa a co za tym idzie bezawaryjna praca
- Modulowany dźwięk o zmiennym natężeniu
- Wykrywanie ludzi, niezależnie od ich wagi wzrostu i stanu trzeźwości.
- Bezobsługowe użytkowanie.

Cena nie przekracza 150 zł. I za takie pieniądze mamy pewność, że nikt nas nie zaskoczy włamaniem, "wpuszczeniem gazu" czy innym niepożądanym działaniem. [b]

Życzę łatwego montażu. Głośnik oczywiście montujemy nad głową, w miejscu gdzie śpimy.
Wyłącznik montujemy "pod ręką".

Pozdrawiam - Robin Idea

PS. Zestaw można kupić na allegro. Szukaj

PostWysłany: 18 Lut 2011, 13:14:05 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A Ty już zamontowałeś?

PostWysłany: 18 Lut 2011, 15:00:07 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Masz wątpliwości - intruzie? Przy najbliższej okazji podejdź w nocy. "Atrakcje" Cię nie ominą...

Serdeczności przesyłam. Robin bounce

PostWysłany: 18 Lut 2011, 15:39:55 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Czujniki które pokazujesz mają zasięg do 2m.
Czujniki nie działają na ruch,tylko na falę odbitą ,więc na tą odległość nie może nic przed nimi być.Wystarczy że w nocy podejdzie pies,kot a spania już nie ma.A co ze spaniem na przydrożnym parkingu?
Myślę nad zrobieniem jakiejś strefy ochronnej,ale raczej będzie to na barierze podczerwieni.

PostWysłany: 18 Lut 2011, 17:30:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kimtop napisał:
Czujniki nie działają na ruch,tylko na falę odbitą ,więc na tą odległość nie może nic przed nimi być.Wystarczy że w nocy podejdzie pies,kot a spania już nie ma.A co ze spaniem na przydrożnym parkingu?
Myślę nad zrobieniem jakiejś strefy ochronnej,ale raczej będzie to na barierze podczerwieni.

Przed czujnikami nic faktycznie nie może być. Ale urządzenie stosuje się , parkując na dziko. A to umożliwia swobodny dobór miejsca bez przedmiotów terenowych. No i z tymi 2 metrami to nawet wskazane, żeby tyle było. Sygnalizacja alarmuje, bo takie ma zadanie. Te psy i koty - to chyba tylko w Serbii. W terenie zagrożonym taką plagą można rozpylić gaz pieprzowy. Skutek murowany przez kilkanaście godzin. Nie wiem tylko o co Ci chodzi z tym przydrożnym parkingiem. Urządzenie wzbudzi się zawsze wtedy, gdy POJAWI się obiekt.
I o to właśnie chodzi. Najgorszym wariantem jest brak jakichkolwiek zabezpieczeń. Już tacy byli, co zlekceważyli ten problem...

Pozdrawiam Cię Kimtop. Wyostrzasz moją wyobraźnię.
Robin. Basketball

PostWysłany: 18 Lut 2011, 18:43:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pisząc o przydrożnym parkingu miałem na myśli nocleg np.na stacji benzynowej.Zawsze w takich miejscach panuje jakiś nocny ruch(podjeżdżające samochody itp.).
A swoją drogą, gdyby jakiś elektronik zajął się tematem alarmu strefowego wokół samochodu,chyba zarobiłby niezłe pieniądze.
Pozdrawiam

PostWysłany: 18 Lut 2011, 20:41:14 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

mała podpowiedż do wersji Robina,
uwzględniajaca uwagi Marka Kimtopa
mam na myśli zasięg, istotnie fabryczny start to od ok 1,80
radą na tę niedogodnośc może być montaż
czujników tak aby "patrzyły" bardziej do dołu.
zamontowane na obłościach bocznych listew są mniej widoczne,
minusem zaś jest konieczność przecierania zabrudzonych czujnikow.

Robin,
nauka nie idzie w las

Wink
Robin

PostWysłany: 18 Lut 2011, 21:24:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Witaj papamila !
Bardzo rzeczowe uwagi. Rzeczywiście jest to jakieś wyjście. Nie rozumię tylko jednego. Dlaczego obaj, Ty i Kimtop, tak uparcie widzicie trudność w znalezieniu miejsca do stania, oddalonego 2 metry od jakiejkolwiek przeszkody. Dla mnie, dotychczas, pusty plac od kilku do kilkunastu metrów wokół mojego kampera, był podstawowym warunkiem żeby się zatrzymać na nocny postój. I nie przypominam sobie, żebym kiedyś miał z tym problem. Wyjątek stanowiły tylko noclegi w duktach leśnych. To zresztą mój ulubiony sposób nocowania. Gdy już było ciemno, wjeżdżałem tyłem w duktę leśną (kilkadziesiąt metrów) i kładłem się spać. Rano jechałem dalej.

Pozdrawiam - Robin Sleep

PostWysłany: 18 Lut 2011, 21:34:58 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Papamila napisał"radą na tę niedogodnośc może być montaż
czujników tak aby "patrzyły" bardziej do dołu."

Odnoszę wrażenie,że wówczas czujniki będą "widziały"ziemię.
Rozmawiałem w zeszłym roku z Mariuszem Kaimarem (zawodowo zajmuje się systemami alarmowymi),czy nie dałoby się wyizolować sygnału z tego czujnika,który reaguje na najbliższą odległość.Powiedział mi ,że te czujniki mają bardzo niestabilną pracę i nie za bardzo da się to zrobić.
Jak się zrobi cieplej to pokombinuję z barierą podczerwieni

PostWysłany: 18 Lut 2011, 21:51:54 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Robinie,nie twierdzę że trudno znależć takie miejsce na postój.Tylko że według mnie ,taki alarm powinien działać również (a może głównie)wtedy gdy zostawiamy auto na parkingu ,lub parkujemy przy chodniku.Zasięg czujników powinien wynosić 20-30cm i nie uruchamiać od razu alarmu, ale najpierw jakoś intruza ostrzegać.
Ktoś pisał, bodajże na forum CT,że chciał zajrzeć przez szybę do jakiegoś sportowego auta i odskoczył jak oparzony ,gdy samochód do niego "przemówił"

PostWysłany: 19 Lut 2011, 12:34:58 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kimtop napisał:
Tylko że według mnie ,taki alarm powinien działać również (a może głównie)wtedy gdy zostawiamy auto na parkingu ,lub parkujemy przy chodniku.Zasięg czujników powinien wynosić 20-30cm i nie uruchamiać od razu alarmu, ale najpierw jakoś intruza ostrzegać.

Kimtop - zlituj się...
Żadna idea nie jest z gumy. I nie da się każdego pomysłu rozciągnąć na INNE dziedziny czy funkcje.

Ten sygnalizator przeznaczony jest do budzenia, ostrzegania oraz informowania śpiącego karawaningowca o tym, że przy jego samochodzie ktoś się pojawił.

Nie ma tu miejsca na "przemawianie" do intruza ani na "jakieś ostrzeganie intruza". Ktoś, kto w nocy nas odwiedza, jest profesjonalistą. To jego zawód. Wkalkulowane ma ryzyko z tym związane. I ważny cel - za wszelką cenę nie dać się złapać. Cel zasadniczy - to okraść nas z pieniędzy, kart płatniczych, biżuterii itp cennych przedmiotów.
Jakie tu jeszcze mogą być sentymenty, przemawiania czy inne zabiegi. Nie ma litości. Twardo musimy stawić temu czoła.
W moim kamperze, w nocy wybito szybę. W drzwiach, trojkatną, hartowaną. Obudził mnie związany z tym hałas. Wyskoczyłem z łóżka i zobaczyłem rękę, którą zbir usiłował wymacać klamkę wewnętrzną przy drzwiach. Ze strachu nie wstałem z pustymi rekami. Też ze strachu nie wahałem się ani przez chwilę. Dziki skowyt zbira i odgłosy ucieczki zakończyły ten nocny epizod. Na pewno jest kaleką do dziś. Nie wzywałem policji, też ze strachu. Z wiadomych względów. Pewnie bym zbirowi musiał do końca życia płacić rentę.

Tylko dlaczego, to hałas wywołany rozbitą szybą ma mnie budzić ?
I dlaczego wtedy, gdy już stało się nieszczęście ?

Chcę być wcześniej ostrzeżony o możliwości włamania.
Chcę mieć możliwość zapobieżenia nagłym, niespodziewanym i nie dającym się cofnąć zdarzeniom.

Sygnalizator intruza to taki elektroniczny pies, a nawet lepszy, bo nieprzekupny i nie zaśnie.

Ten sygnalizator przeznaczony jest do budzenia, ostrzegania oraz informowania śpiącego karawaningowca...
100 db obudzi nawet wypasioną suczkę naszego admina.

Pozdrawiam - Robin Basketball

PS. Stosowny "sprzęt" obronno - użyteczny wypada mieć "pod ręką". Takie czasy. Trzeba się dostosować. salut

PostWysłany: 19 Lut 2011, 18:01:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Robin napisał:
Dlaczego obaj, Ty i Kimtop, tak uparcie widzicie trudność w znalezieniu miejsca do stania, oddalonego 2 metry od jakiejkolwiek przeszkody.

Nie w tym widzę problem, czasem stoję blisko przejścia, chodnika itp
więc świadomie ograniczam tzw odleglośc chronioną
a najbardziej prostym sposobem jest skierowanie czujek nieco do dołu,
np. montujac je odpowiednio na dolnych zaokrągleniach listew bocznych.
Intruz aby dostać się do zamka, szyby czy bagażnika rowerowego musi
dosłownie podejśc do auta na 0,5m wiec ograniczenie "strefy" do 1,0 m
da efekt- niektóre zestawy mają czujki dwojakiego zasięgu 1,8m środkowe
i 1m skrajne
i te drugie też się nadają, nawet gdybym miał kupić dwa zestawy
Robin

PostWysłany: 08 Mar 2011, 13:13:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

papamila napisał:
Intruz aby dostać się do zamka, szyby czy bagażnika rowerowego musi dosłownie podejśc do auta na 0,5m wiec ograniczenie "strefy" do 1,0 m da efekt- niektóre zestawy mają czujki dwojakiego zasięgu 1,8m środkowe i 1m skrajne i te drugie też się nadają, nawet gdybym miał kupić dwa zestawy

Tak jak napisałeś papamila. Chodzi o to, że sytuacja musi być jednoznaczna i jednoznacznie wskazywać na wrogie zamiary intruza. Sygnalizowanie obecności intruza na dalszych odległościach niż np. 1m może być przyczyną działania sygnalizacji w odniesieniu do kogoś, kto przypadkowo przechodzi obok.

Pozdrawiam - Robin Idea

PostWysłany: 24 Lis 2013, 22:47:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Witam !
Po prawie trzech latach używania "czujników obecności intruza" muszę stwierdzić, iż ich zastosowanie miało nadzwyczajne znaczenie w moich podrożach. Sprawdziły się doskonale. Dzięki nim, prawie zawsze miałem spokojny sen. Sygnalizator dźwiękowy alarmował mnie o każdym przypadku obecności intruza w pobliżu mojego samochodu. Zasypiając, byłem pewien, że nikt mnie nie zaskoczy. Sygnalizator włączałem ZAWSZE i niezależnie od tego gdzie stałem.

W kilkunastu przypadkach prawie zawsze reagował czujnik nr 2. Czujnik nr 1 - tylko 2 czy 3 razy.
Czujniki z prawej strony kampera nigdy nie były wzbudzane. Stąd wniosek, iż od strony drzwi wejściowych nikt nie zaczynał "wizyty".
Reagowałem zaświeceniem światła zewnętrznego obok drzwi wejściowych do kampera. I to wystarczało. Intruz zazwyczaj rezygnował z "oględzin"...

Pozdrawiam - Robin.

PostWysłany: 07 Mar 2014, 20:40:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Witaj Robin!
Czy mógłbyś mi przybliżyć temat z czujnikami intruza tzn, marka ,producent i gdzie tego szukać .Na allegro nic nie znalazłem. Bardzo będę wdzięczny
No i ile to kosztuje .Pozdrawiam ! voyager
Robin

PostWysłany: 08 Mar 2014, 10:25:48 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Robin napisał:

Polega on na zastosowaniu zestawu czujników cofania. Jest to nowoczesny system nadzorczy oparty o ultradźwięki, przeznaczony do pojazdów samochodowych.
PS. Zestaw można kupić na allegro. Szukaj

Napisałem o tym pierwszym poscie tego tematu, 18 lutego 2011 r.

Takie zestawy nadal można kupić np. tutaj:

http://allegro.pl/listing/listing.php?buyNew=1&string=czujnik+cofania+buzzer&search_scope=category-3

Pozdrawiam serdecznie - Robin.

PostWysłany: 08 Mar 2014, 19:25:26 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

..szukałem pod złym hasłem Autronix.
Jest mnóstwo ofert.
Chciałbym wzorować się na twoich doświadczeniach.
Jak masz rozwiązane rozmieszczenie czujek? /chodzi mi o boki samochodu
które chcem zabezpieczyć a szczególnie koła po ostatnich doświadczeniach
w Rumunii. Rozumiem że osiem czujek wystarczyło ci na tył przód i boki .Czy dokonywałeś zmian w centralce -chodzi mi o dźwięk/większość systemów po załączeniu zasilania generuje pulsujący sygnał?
Znalazłem taki CZUJNIKI PARKOWANIA PRZÓD TYŁ Z WYŚWIETLACZEM GRAFICZNYM VERTEX CZARNE 8 SENSORÓW XD-368 PRECYZYJNE
http://alltronix.pl/pl/czujnik-parkowania-8-sensorowy-z-wyswietlaczem-lcd-vertex.html
..co o nim sądzisz?
Pozdrawiam-voyager
Robin

PostWysłany: 09 Mar 2014, 13:40:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

voyager napisał:
Jak masz rozwiązane rozmieszczenie czujek? /chodzi mi o boki samochodu które chcem zabezpieczyć a szczególnie koła po ostatnich doświadczeniach w Rumunii. Rozumiem że osiem czujek wystarczyło ci na tył przód i boki .Czy dokonywałeś zmian w centralce

Czujniki rozmieściłem przy każdych drzwiach od strony klamek. To były 3 czujniki i jeden czujnik przy lewym tylnym rogu. Wystarczą w zupełności 4 czujniki.

Wyświetlacz jest nieprzydatny. Kup wersję bez wyświetlacza ale z głośniczkiem, bo to on ma Cię informować (obudzić) przy podejściu intruza.

Centralkę podłącz do plusa aku. pokładowego.
Zasilanie od aku. samochodu ( mam ukryty wył. masy) w moim przypadku nie wchodziło w grę. Namawiam na zastosowanie takiego wyłącznika.
Centralkę zamontuj w okolicy kratki went. do lodówki i tam poszukaj plusa z aku. pokładowego.
Kupiłem zestaw z 8 czujkami tylko ze względu na różne długości kabli od czujników bo zależało mi na oryginalnych wtyczkach stanowiących ich zakończenia.

Pozdrawiam - Robin. Idea

PostWysłany: 09 Mar 2014, 16:58:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dzięki Robin!
Bardzo pomocne wskazówki. Very Happy
Pozdrawiam!
Robin

PostWysłany: 02 Gru 2017, 22:06:02 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Witam!
Pojawiła się nowocześniejsza wersja "czujnika obecności intruza". Uważam, że lepsza od poprzedniej. Proszę zobaczyć...

http://allegro.pl/elektromagnetyczny-system-czujnik-parkowania-i6985408837.html

Pozdrawiam - Robin.

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat