Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 ODESSA - niekwestionowane piękno... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Robin

PostWysłany: 27 Sie 2008, 13:09:43 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pięć dni wystarczy. Tym bardziej, że można stanąć 100m od "Schodów Potiomkinowskich", bezpiecznie, z dostępem do wody, prądu, WC - i to wszystko za 12,50 zł/dobę.

Nazwy głównych ulic są umieszczone na żeliwnych tablicach. Nigdzie poza Odessą takich nie spotkałem..

To dworzec morski i hotel "Odessa". Na parkingu tego hotelu "biwakowałem".... Widok ze schodów potiomkinowskich.

Jest jeszcze inna Odessa. Napiszę o niej po powrocie z Gruzji, bo w piątek już wyjeżdżam... Wracam w połowie października.

Pozdrawiam - Robin

Ostatnio zmieniony przez Robin dnia 02 Mar 2014, 11:29:27, w całości zmieniany 1 raz
Lechjola

PostWysłany: 28 Sie 2008, 16:13:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Witaj Robin!
Piszemy do Ciebie dzień przed Twym wyjazdem do Gruzji. Życzymy Ci powodzenia, wytrwałości i satysfakcji w tej podróży.
Będzie nam Ciebie brakowało na wrześniowym Zjeździe Klubu. Kogo my teraz będziemy prosili o porady? Gdy zaczynaliśmy przygodę z kamperem, Ty byłeś naszym pierwszym nauczycielem. Jak zauważyłeś my również podbijamy wschód, ale zawsze jesteśmy po Tobie, a nie przed Tobą.
Jeszcze raz powodzenia Mistrzu, to już będzie prawdziwa wyprawa, a nie wyjazd na wody termalne na Węgry.

Lech i Jola
Robin

PostWysłany: 13 Paz 2008, 23:09:25 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A to targ rybny w Odessie. Jeszcze takiego nie widziałem. Ogromny...

Pozdrawiam - Robin Idea

Ostatnio zmieniony przez Robin dnia 16 Lis 2015, 14:59:58, w całości zmieniany 1 raz
Marek

PostWysłany: 14 Paz 2008, 08:35:14 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

FASCYNUJĄCE - pięknie aż za pięknie, tylko czy jest tam wszędzie tak kolorowo i odnowione secesyjne kamieniczki. Jaka ilośc turystów z zachodu.
Marek Very Happy Very Happy Very Happy
Robin

PostWysłany: 26 Paz 2008, 16:36:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ten cykl fotografii przedstawia osobliwości Odessy.

Liczne plakaty zachęcają do walki z korupcją... Może by tak u nas ?
Zadzwoniłem pod ten nr. Ciągle był zajęty...

Ciekawe ogródki kawiarniane...

I kawiarnie, na kółkach, mogące stać co kilka dni w innym miejscu..

eleganckie, z klimatyzacją...

A tak spędzają dnie niepracujacy mieszkańcy Odessy... W tym parku są ich setki.

To jedno z wielu skrzyżowań. Światła są, ale kto by się tym przejmował...

Przed laty, czterech braci, Bułgarów, tym rowerem przyjechało do Odessy.

Założyli restaurację ( "Czterej Bułgarzy") z doskonałą kuchnią i wspaniałym czeskim piwem. Bywałem tam codziennie...

Pozdrawiam - Robin (cdn)

Ostatnio zmieniony przez Robin dnia 02 Mar 2014, 21:12:45, w całości zmieniany 2 razy
Robin

PostWysłany: 21 Lis 2008, 13:57:42 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Uzupełniając cykl zdjęć z Odessy, chcę jeszcze uzupełnić go kilkoma fotografiami.
Dwie pierwsze to polskie "akcenty" w tym mieście a pozostałe przedstawiają dworzec kolejowy. Zrobił on na mnie duże wrażenie.

Wewnątrz tego pięknego gmachu pełna nowoczesność ( z klimatyzacją włącznie) i niezwykła czystość.

Pozdrawiam - Robin
Robin

PostWysłany: 07 Maj 2014, 13:56:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

.

Ostatnio o Odessie stało się głośno. Tragedia, jaka spotkała to miasto wywołała w świecie falę dyskusji na temat jego narodowego charakteru. Uświadomiłem sobie teraz, że gdy zwiedzałem to piękne miasto to nikt się nad tym nie zastanawiał i nawet o tym nie mówił.
Znalazłem jeszcze kilka fotografii z Odessy...

Mój kamper stał na parkingu u podnóża "schodów potiomkinowskich".

Widok z drogi dojazdowej na schody.

Odessa zawsze była sporą atrakcją dla turystów z całego świata. Przypływaly tam nawet takie giganty turystyczne...

Plakat żegnający turystów...

Przy dzisiejszej sytuacji na Ukrainie to pewnie na długo.

Pozdrawiam - Robin.

PostWysłany: 04 Cze 2015, 12:33:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

I stało się. Równo po siedmiu latach ponownie odwiedziłem Odessę. Nie zmieniło się nic. No może za wyjątkiem tego, że pogorszył się stan budynków które poprzednio jeszcze się "trzymały".

Zatrzymałem się również w tym samym miejscu...

Żeby dojść do centrum trzeba było pokonać schody "potiomkinowskie" a to prawie 200 stopni. Stały się one sławne dzięki filmowi Eisensteina "Pancernik Potiomkin".

Tym razem jednak korzystałem z kolejki linowo-szynowej...

cdn

PostWysłany: 10 Cze 2015, 21:26:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Robin! To nas zaskoczyłeś, już nie po raz pierwszy, wyborem kierunku podróży. Czekamy na dalsze relacje, może kilka zdań o miejscowych nastrojach, o bezpieczeństwie podróżowania solo itp. Odnośnie słynnych potiomkinowskich schodów, liczyłem je, mają 192 stopnie.
Życzymy wrażeń i szczęśliwego powrotu.
Lech i Jola
Robin

PostWysłany: 12 Cze 2015, 18:29:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Witam.
Problemy z dostępem do internetu są jednak na porządku dziennym. Dzisiaj jesteśmy w Dniepropietrowsku i korzystamy z internetu w mieszkaniu prywatnym. Za kilka dni jedziemy do Kramatorska i tam spodziewam się, że będzie dostęp przez całą dobę.
Cała Ukraina wspiera walczących żołnierzy. W miastach organizowane są mitingi w czasie których uzyskuje się środki na wsparcie armii. Napiszę o tym szerzej za kilka dni.
Drogi tutaj nie nadają się do podróży turystycznych. Ich stan jest tragiczny.
Kontrole są na każdym większym skrzyżowaniu. Wypytywanie i śledztwo typu po co, dlaczego, do kogo itp.
Ale - idzie żyć. Dokuczają tylko potworne upały.
Pozdrawiamy serdecznie.

Robin.

PostWysłany: 08 Lip 2015, 23:19:43 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kontynuując relację z Odessy 2015 prezentuję kilka zdjęć które pozwolą przybliżyć to miasto w aktualnej sytuacji na Ukrainie. Bo pomimo znacznych zmian pro ukraińskich - miasto "mówi" po rosyjsku. Wielu ludzi, z którymi rozmawiałem, przyznaje się do narodowości ukraińskiej lecz natychmiast informują, że nie mówią po ukraińsku. I tak już było na wschód od Odessy.

Taka odeska osobliwość. Pięć samochodów - kawiarni konkuruje między sobą. Podają wyśmienite espresso w cenie ok. 1,30 zł.

Pomnik Katarzyny II na centralnym placu miasta.

Na fotografiach powyżej główny bazar Odessy. Jeden dzień to mało, żeby wszystko zobaczyć. Liczne stoiska prowadzone są przez Ormian i Gruzinów. Na zdjęciu powyżej "byczki" z Morza Azowskiego.

"Oswojone" orły. Miały być atrakcją dla fotografujących się z nimi turystów.
Turystów jednak niewielu za to gapiów sporo. Bardzo mało turystów z Rosji. Przez cały okres pobytu na Ukrainie nie spotkałem ani jednego samochodu z rosyjską rejestracją. Nie spotykałem też pojazdów z UE.

Liczne zabytki są utrzymane w przyzwoitym stanie. Aktualnie nie prowadzi się remontów. Sypiące się zabytki muszą poczekać na lepsze czasy. Natomiast te, które odrestaurowano - zadziwiają pięknem.

Robin. Odessa, maj 2015r.

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat