Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Targi Lipskie 2013r. Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Lechjola

PostWysłany: 24 Lis 2013, 15:16:29 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

TARGI KARAWANINGU W LIPSKU – 2013 rok

Nasza załoga w składzie Lech, Jola i pies Koko tradycyjnie już kończy sezon kamperowania - wyjazdem na Targi Karawaningu w Lipsku. Targi organizowane są zawsze pod koniec listopada. W tym roku odbyły się 20-24 listopada. Targom karawaningu, towarzyszą inne imprezy związane z turystyką. W tym roku bardzo bogato zaprezentowały się firmy sprzętu turystycznego. Nowinek wiele, np. malutkie wędzarnie turystyczne. Można usiąść przed kamperkiem i uwędzić sobie rybkę. Takich nowinek i „bajerów” mnóstwo, jednak z praktyki wiem, że człowiek coś takiego kupi, a później nie używa. W latach poprzednich kampery były wystawiane na jednej hali. W tym roku już na trzech halach. Na Targach wystawiają się też producenci nietypowych „kamperów” używanych w biznesie i turystyce ekstremalnej.
Jest to jedno z większych spotkań karawaningowych w Europie. Wśród zwiedzających licznie dopisali kamperowcy, którzy przybyli własnymi kamperami. Zatrzymali się oni na nocleg na kampingu zorganizowanym na terenie Targów, na parkingu przed Targami, oraz bez dodatkowych opłat na uliczkach wokół terenów targowych.. Podaję współrzędne parkingu N – 51 st. 23.820 min. E – 12 st. 24.499 min.
Na Targach zaprezentowano najnowsze modele na rok 2014. Dał się tu zauważyć aktualny trend w budowie kamperów. Już od kilku lat wyraźnie mija moda na kampery z alkową. Trudno mi rozstrzygnąć, czy to jest kwestia mody, czy też cech użytkowych kamperów z alkową. Na kilkaset wystawionych kamperów - tych z alkową było zaledwie kilka. Większość znanych firm w ogóle ich nie wystawiało. Zamiast alkowy, montowane sa podwieszane łózka nad kierowcą. Natomiast masowo, nawet najmniejsze gabarytowo kampery, maja drzwi wewnętrzne oddzielające sypialnię od pozostałej części powierzchni kampera. Kiedyś był to „przywilej” kamperów z wyższej półki. Prawie wszyscy producenci kamperów robią to na Fiacie, mało kto decyduje się np. na Iveco lub Mercedesa. Nie zauważyłem, aby poprzez ceny starano się zdobyć klienta. Ceny od lat trzymają się wysoko, a klienta zdobywa się poprzez wprowadzanie innowacji w swe produkty. Wg mnie, tutaj prym wiedzie słoweńska Adria, ostatnie jej modele maja już mało wspólnego z modelami tymi sprzed kilku lat. Marek, nadszedł czas, abyśmy już wymienili swoje Adrie na młodszy rocznik.
Do zobaczenia na Karawaningowych Targach Lipskich 2014r. Już dzisiaj otwieram listę chętnych do wspólnego wyjazdu. Naprawdę warto!

Wśród zwiedzających licznie dopisali kamperowcy, którzy przybyli własnymi kamperami.

Można podziwiać piękne widoki nie wysiadając z kampera.

Trzy kółka, które mieszczą się w kamperze.

Znam takiego w naszym Klubie, któremu marzy się taki kamperek. Ale, co na to jego żona.
Robin

PostWysłany: 08 Gru 2013, 14:53:28 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Leszku!

Twoje relacje z Targów Karawaningu w Lipsku są jedynymi na forum, które informują o trendach w budowie kamperów. Porównując Twoją relację z roku 2011 i tą z roku bieżącego zauważyłem, że trendy nie uległy zmianie. Ciekawe co przyniesie rok 2014.
Dziękuję Leszku za relację fotograficzną. Mam nadzieję, że jeszcze coś dorzucisz.

Pozdrawiam – Robin.
P.s. Ten "zmniejszacz. pl" - to dowcipniś jakiś...

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat