Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 PONIDZIE 2013 - relacja Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
NICKTDołączył: 14 Paz 2012
Posty: 225
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: 19 Maj 2013, 13:12:51 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Relacje z I Świętokrzyskiego Spotkania Karawaningowego rozpoczynamy informacją TVP KIELCE Smile

http://www.tvp.pl/kielce/informacyjne/informacje/wideo/18052013-godz-1830/11131277 ( 15'48" )

_________________
Mariusz
NICKTDołączył: 14 Paz 2012
Posty: 225
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: 21 Maj 2013, 12:31:06 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dla niecierpliwych relacja tu: http://cirrustravel.blogspot.com/2013/05/jedrzejow-ponidzie-2013.html

Dla cierpliwych relacja na forum w przygotowaniu...

_________________
Mariusz
NICKTDołączył: 14 Paz 2012
Posty: 225
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: 23 Maj 2013, 09:05:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

W imieniu Gospodarzy Zlotu: Opata Edwarda Stradomskiego, Burmistrza Jędrzejowa, załóg Karawaningowego Bractwa Podróżniczego-karawanier.pl: Renaty i Witka oraz Haliny i Adama chciałbym złożyć wszystkim najserdeczniejsze podziękowania za przybycie do Jędrzejowa, do Opactwa, za wspólne spotkanie i wypoczynek przy klasztorze, za wspaniałą atmosferę, radość, życzliwość i ogrom pozytywnych komentarzy. Serdeczne DZIĘKUJEMY i BÓG ZAPŁAĆ.
Jednocześnie zapraszamy wszystkich miłośników karawaningu do korzystania z pola biwakowego przy Opactwie (rezerwacja: http://www.jedrzejow-cystersi.pl/kontakt.html ), organizowania zlotów i spotkań kameralnych (zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy w każdą sobotę odbywają się w klasztorze koncerty muzyki organowej i kameralnej).
Jędrzejów jest życzliwy i otwarty dla miłośników tej formy wypoczynku.
A na kolejne, II Świętokrzyskie Spotkanie Karawaningowe - PONIDZIE 2014 zapraszamy już dziś Wink

_________________
Mariusz
NICKTDołączył: 14 Paz 2012
Posty: 225
Skąd: świętokrzyskie

PostWysłany: 23 Maj 2013, 16:19:49 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Przygotowania do zlotu trwały kilka miesięcy, a na sam pomysł spotkania w Jędrzejowie wpadły załogi z Jędrzejowa: Halinka i Adam oraz Renata i Witek. To oni wzięli na siebie organizację imprezy. Poszukiwania miejsca doprowadziły nas do Opactwa Cystersów. O. Opat Edward Stradomski bardzo życzliwie przyjął nasz pomysł i zobowiązał się stworzyć przy klasztorze pole biwakowe. Sam zaprojektował mobilne sanitariaty, które uczestnicy zlotu ocenili bardzo wysoko, były podłącza prądowe, miejsce zrzutu szarej wody oraz kaset WC, zmywalnia naczyń, czyli wszystko, co potrzebne do takiej formy wypoczynku i spotkania. Pole powstawało w zasadzie do ostatniej chwili, a Opat realizował wszystkie potrzebne "zamówienia".

Na zlot pierwsze załogi przyjechały już w czwartek - 16.05.2013, a organizatorzy przygotowywali główną scenę, nagłośnienie, prąd, miejsce na ognisko. Pomagali w ustawianiu pierwszych przyczep i kamperów. Rankiem wszystko było gotowe do przyjmowania gości.

W piątek - 17.05.2013 pole powoli zapełniało się kamperami i przyczepami...... aż wreszcie nadjechało "Biuro Zlotu" i mogliśmy zacząć rejestrację Uczestników.

Tymczasem na tyłach przygotowywano materiały turystyczne o naszym województwie otrzymane od ROT Świętokrzyskie oraz jędrzejów.travel.plNad bezpieczeństwem Uczestników oraz ochroną mienia w czasie naszej nieobecności czuwała Agencja Ochrony.Załóg przybywało z każdą minutą, aż zamknęliśmy rejestrację przy liczbie 72 załóg - ponad 200 osób.

O godz. 19.00 wszyscy zgromadzili się przy scenie głównej, skąd oficjalnie rozpoczął się zlot. W tej uroczystej chwili uczestniczyli oprócz organizatorów: Burmistrz Jędrzejowa, Prezes Fundacji Miśka Zdziśka oraz gospodarz miejsca - o. Opat Edward Stradomski. Po przemówieniach Gości i organizatorów, kolega Adam Wójcik - Komandor Zlotu - otworzył spotkanie. O. Opat oraz Burmistrz wręczyli Uczestnikom chleby z herbem Jędrzejowa oraz materiały turystyczne o świętokrzyskim. Były także wywiady dla radia i prasy.Dzień zakończył się wspólną zabawą przy ognisku oraz pieczeniem kiełbasek, których na zlocie było sporo. Organizatorzy zadbali, by nikt w czasie spotkania nie umarł z głodu. Codziennie było rozdawane pieczywo, kiełbaski, napoje oraz talony na darmowe lody w pobliskim sklepie. Zabawie towarzyszył dźwięk akordeonu.Rankiem, następnego dnia, a była to sobota 18.05.2013, odwiedziła nas TVP KIELCE.

Po kilku wywiadach z Uczestnikami, organizatorami oraz gospodarzem miejsca, udaliśmy się na stację kolejki wąskotorowej, by "Ciuchcią Ponidzie" udać się na piknik w Umianowicach. Tam kolejne ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz wspólna zabawa przy koncercie zespołu "Grześki" - jest to zespół przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Jędrzejowie. Zespół zrobił na wszystkich Uczestnikach niesamowite wrażenie, a brawom i bisom nie było końca. Można też było nabyć pamiątki robione przez niepełnosprawnych. Serdecznie dziękujemy im za wspaniałą zabawę.Po powrocie z kilkugodzinnej, pełnej wrażeń wycieczki ciuchcią do Umianowic, na placu czekała na nas kolejna niespodzianka - samochód przeprawowy 4x4, przystosowany do karawaningu wg projektu właściciela oraz spotkanie z podróżnikami Wojtkiem i Wiolą - http://www.wojtektravel.pl/
Wojtek był także przewodniczącym jury w konkursie na najlepszą relację z podróży, o tytuł "Karawaniera Roku". Dzień zakończyła prelekcja Wojtka nt. podróży po Ameryce Południowej.Niedziela - 19.05.2013 to Msza św., zwiedzanie Muzeum im. Przypkowskich, zwiedzanie klasztoru, o którym ciekawie opowiadał o. Jakub. Zlot zakończył się o godz. 15.00.Wszyscy, zadowoleni ze spotkania i smutni, że "tak krótko" powoli odjeżdżali do swoich domów, jednak z obietnicą kolejnego spotkania za rok.

PS. Serdeczne podziękowania dla Sławcia i załóg z Jędrzejowa za udostępnienie zdjęć.

_________________
Mariusz
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


Skocz do:  Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group | Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)