Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Antena satelitarna Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
szymon
Gość

PostWysłany: 07 Lis 2007, 19:44:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

szymon
2006-11-30
22:32
Zastanawiam się nad założeniem do mojego campera anteny satelitarnej. Biorę pod uwagę dwie opcje: 1. automatycznie ustawiany i składany talerz na dachu. 2. rozstawiana antena na trójnogu koło campera. Jakie macie doświadczenia i co radzicie? Pozdrawiam Szymon
tatkog
Gość

PostWysłany: 07 Lis 2007, 19:45:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

tatkog
2006-12-01
10:28
Prościej na trójnogu-do talerza na dachu musisz jeszcze odp. ustawić campera
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 07 Lis 2007, 19:47:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kamperfan
2006-12-01
11:39
Zamiast kupował za dużą kasę antenę TV-sat. zrobiłem ją we własnym zakresie i działa super. Wykorzystałem do tego silniczek 12V od wycieraczek sprzężony z przekładnią ślimakową (kupioną na giełdzie) do powolnego podnoszenia i opuszczania talerza na dachu - pełny cykl trwa nieco ponad minutę. Talerz osadzony jast na b. krótkim "maszcie" obracanym ręcznie od wewnątrz kampera. Na końcówce masztu w szafce pod sufitem umieszczone jest pokrętło - głowica z wbudowanym kompasem do ustawiania talerza na kierunek południowy. Sterowanie góra - dół odbywa się przyciskiem dwubiegunowym w sterowniku umieszczonym też w szafce obok głowicy. Ponadto, sterownik ma wyłącznik główny, diody sygnalizujące położenie talerza i sygnalizacją dźwiękową uruchamiającą się wraz z włączeniem stacyjki - by nie odjechał autem z podniesionym talerzem. Na postoju kamper poziomują na trzech podporach, poziomica podłużno-poprzeczna wbudowana jest na stałe w pokrywą kufra z tyłu kampera. Używam tunera Cyfra+ i telewizora 10 cali. Sygnał satelitarny wyszukuję patrząc na pasek siły sygnału w telewizorze i zajmuje mi to tylko krótką chwilę. Odbieram wszystkie programy oglądane na stacjonarnej antenie w domu - w dowolnym miejscu w Europie. Ponieważ w domu rzadko oglądamy telewizję (notoryczny brak czasu) - nadrabiamy zaległości na wyjazdach, no i sport...zwłaszcza piłkę nożną i siatkówkę. Powodzenia!
tatkog
Gość

PostWysłany: 07 Lis 2007, 19:48:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

tatkog
2006-12-01
19:01
Co prawda temat nieco z boku-mógłbyś rozwinąć temat poziomowania campera-na "działce"nie mam poziomego terenu(łóżko w camperze pod kątem powoduje zmniejszony komfort spania he,he)
antwad
Gość

PostWysłany: 07 Lis 2007, 19:49:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

antwad
2006-12-01
20:33
A mnie się przypomina sytuacja kiedy tego lata malowałem hak holowniczy w kamperku, bo lekko zardzewiał. Samochód na parkingu pod domem, ja siedzę sobie na schodku i czyszczę rdzę. Słyszę, że zatrzymał się koło mnie jakiś samochód, podchodzi gość i mówi że bardzo przeprasza, ale chciałby się podpytać jaką ja mam antenę TV, bo on właśnie kupił przyczepę i no i musi być telewizor. Ja mu na to, że żadnej nie mam, w domu to TV prawie nie oglądam, więc tym bardziej w kamperze. Widzę po jego minie, że chyba nie do końca wierzy, bo i na dach spogląda i do środka przez okno zerka. Mówię mu, że naprawdę nie mam i zapraszam do środka żeby zobaczył że wewnątrz nawet śladu po jakimkolwiek TV nie ma. Wszedł, popatrzył, podziękował i wyszedł. Ale odjeżdżając to się jeszcze tak jakoś dziwnie na mnie popatrzył...
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 07 Lis 2007, 19:51:47 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ela i Marek
2006-12-01
22:20
My po prostu kupilismy na gieldzie samochodowej od polskiego Niemca zestaw tv-sat turystyczny(dalem 200zl).W tym zestawie jest wszystko co potrzebne,przyssawki do umocowania na blotniku lub na szybie, jest tez uchwyt, ktorym mozna czasze umocowac do bagaznika (najczesciej mocowalem wlasnie do rurek bagaznika). Dokupilem do tego miernik poziomu sygnalu sat i kompas. Urzadzonko to w fantastyczny sposob zdaje egzamin. Polskie niekodowane programy ogladalem w roznych panstwach Europy(ustawianie kąta i kierunku majac te urzadzenia jest dziecinie latwe). Ja osobiscie z tego zestawu jestem bardzo zadowolony i ze spokojnym sumieniem polecalbym go.
Marek
Gość

PostWysłany: 07 Lis 2007, 19:52:32 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

marek
2006-12-03
10:33
Ja w zasadzie się zdecydowałem na instalacje anteny na dachu campera samonaprowadzajacej. Jest to koszt, ale też wygoda. Pozostaje więcej miejsca w lukach bagażowych i mniej sznurków luźnych na pokładzie campera. Uważam ,że aktualny cykl w PC na temat anten satelitarnych w camperze sporo wyjasnia. Aktualnie polują na stronach aukcyjnych na zestaw satelitarny o "przyjaznej cenie". Marek
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 07 Lis 2007, 19:53:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jacek M
2006-12-03
10:44
Hi, hi mój post tez powinien był off - póki co z dzika rozkoszą nie mam TV w kamperze i wierzcie mi nie odczuwam negatywnie braku polityki, katastrof itp. Szczerze proponują wszystkim tą drogą wyboru systemu satelitarnego - sprawdza się fantastycznie:)) pozdrawiam Jacek
szymon
Gość

PostWysłany: 07 Lis 2007, 19:53:49 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

szymon
2006-12-03
11:42
Ja też nie odczuwam wielkiej potrzeby posiadania TV SAT w camperze, ale podczas ostatnich mistrzostw w piłce nożnej musiałem mecz finałowy wysłuchać przez radio, bo do sali telewizyjnej na campingu się nie dopchałem...
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 07 Lis 2007, 19:54:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kamperfan
2007-01-02
21:18
Ustawianie anteny satelitarnej podnoszonej na dachu kampera trwa u mnie co najwyżej kilka minut. Miałem natomiast znajomego który miał talerz, trójnóg, długi kabel ekranowany, tuner markowy, telewizor chyba z 19" i przez cały turnus nie splamił się odbiorem sygnału z żadnego satelity, a nie sprawiał wrażenia fajtyłapy. Tłumaczył mi, że to wina satelitów bo za szybko latają po orbicie. Ciagle zmieniał miejsce i nerwowo majstrował przy antenie. Pomagali mu wszyscy dookoła, a Niemcy to nawet próbowali przyrządem ustawić i d... blada. Ja mam luz!
Robin

PostWysłany: 24 Sie 2012, 21:48:38 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kamperfan napisał:
Kamperfan Ja mam luz!

Teraz, to i ja mam luz. Zamontowałem dekoder do odbioru Naziemnej Telewizji Cyfrowej. I nie korzystam z anteny satelitarnej podnoszonej na dachu kampera czy talerza na trójnogu z długim kablem ekranowanym i markowym tunerem.

Zamontowany dekoder umożliwia :

- odbiór bezpłatnych programów Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T w standardzie MPEG-2 i MPEG-4 H.264 oraz radiowych (FTA) w zakresach: VHF (174-230 MHz) iUHF (470-862 MHz) w kanałach o szerokości 7MHz i 8 MHz.
- nagrywanie audycji telewizyjnych (w cyfrowej jakości) - na zewnętrznym dysku twardym lub pamięci pendrive
- stopowanie obrazu w dowolnym momencie oglądania programu
- odtwarzanie ulubionych filmów, muzyki lub zdjęć tworząc Full HD Media Player

Doskonała jakość obrazu w wysokiej rozdzielczości HD (1920 x 1080p) zagwarantuje wielką przyjemność i komfort oglądania.
Dekoder charakteryzuje się niewielkimi wymiarami i nowoczesnym designem.
Całość sterowana pilotem.
Menu ekranowe w języku polskim - wyświetlane na ekranie telewizora, przejrzyste intuicyjne, łatwe w obsłudze.

Funkcje Dekodera WIWA HD-80:

- Dekodowanie cyfrowej jakości kanałów Naziemniej Telewizji DVB-Tw standardach:
25 Hz H.264/AVC HDTV, MPEG-2, MPEG-4, i MPEG-4 AVC/H.264
w rozdzielczościach 1920x1080 progressive (1080P), 1920x1080 interlaced (1080i),
1280x720 progressive (720P), PAL i dekodowanie strumienia HP@L4 (HDTV - wysoka rozdzielczość) oraz MP@L3 (SDTV - standardowa rozdzielczość).
Dodatkowe możliwości:
- funkcja INFO - wyświetlanie informacji o numerze kanału, nazwie stacji telewizyjnej, czasie trwania, tytule aktualnego programu oraz po nim bezpośrednio następującego
- funkcja EPG - elektroniczny przewodnik po kanałach
- funkcja Time Shift - zatrzymanie kanału transmitowanego na żywo
- funkcja FAN - pokazuje ulubione grupy z programami
- funkcja planowania nagrywania - możliwość wytypowania audycji do nagrania z automatycznym uruchomieniem się programu telewizyjnego
- rodzicielska kontrola dostępu
- wybór składowej składowej fonii
- wybór napisów (teletekstowe lub DVB)
- telegazeta
- instalacja automatyczna
- aktualizacja oprogramowania DVB-SSU (OTA) i poprzez złącze USB
formatowanie obrazu dla boków 4:3 i 16:9

PVR - Nagrywarka sygnału telewizji cyfrowej HD telewizji DVB-T.

Po podłączeniu dysku twardego USB lub Pendrive WIWA HD-80 staje się doskonałą nagrywarką sygnału telewizji cyfrowej HD (funkcja PVR).

To wszystko za jedyne 129 zł. Kupić można np. tutaj:

http://allegro.pl/dekoder-stb-mpeg-4-wiwa-hd-80-12v-turystyczny-i2575208837.html

Cieszę się tym rozwiązaniem ponad 2 m-ce i jestem bardzo zadowolony. Najważniejsza dla mnie jest możliwość zasilania dekodera i telewizora z aku. kampera bez konieczności podłączenia do sieci 230V.

Pozdrawiam - Robin.Idea

PostWysłany: 27 Sie 2012, 06:20:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Robinie
brakuje informacji z jaką anteną to sparowałeś ?
zamontowana na stałe?
pozdrawiam
Robin

PostWysłany: 27 Sie 2012, 22:28:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

papamila napisał:
Robinie
brakuje informacji z jaką anteną to sparowałeś ?
zamontowana na stałe?

Zamontowałem dokładnie taką: http://allegro.pl/listing.php/search?string=dook%C3%B3lna&category=49145

z tym, że inaczej niż na rysunku przymocowałem ją do wysuwanego masztu, na którym wcześniej był założony talerz od "satelity". Praktycznie jednak może to być każda antena dookólna.

Do tego masztu (można go podnosić i opuszczać) przymocowałem ją na stałe.

Jeżeli Cię to interesuje - zrobię zdjęcia.
Odbiór mam rewelacyjny (16 programów ) i to mnie w zupełności satysfakcjonuje.

Pozdrawiam - Robin.

Ostatnio zmieniony przez Robin dnia 04 Gru 2012, 12:51:55, w całości zmieniany 2 razy
papamila

PostWysłany: 29 Sie 2012, 16:09:36 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Robin napisał:

Jeżeli Cię to interesuje - zrobię zdjęcia.

na chwilę obecną w każdym aucie mam pomontowane anteny satelitarne,
automaty, półautomaty i ręczne.
A tak IMHO to taki zestaw dobry na PL a co poza granicami?
mnie tam wiadomości są najbardziej potrzebne- na długich wyjazdach
pozdrawiam
Robin

PostWysłany: 30 Sie 2012, 21:41:58 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

papamila napisał:
na chwilę obecną w każdym aucie mam pomontowane anteny satelitarne,
automaty, półautomaty i ręczne.
A tak IMHO to taki zestaw dobry na PL a co poza granicami?
mnie tam wiadomości są najbardziej potrzebne- na długich wyjazdach
pozdrawiam

Można i tak...

Również pozdrawiam. Robin.

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat