Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Internet mobilny w camperze Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Marek

PostWysłany: 11 Lut 2011, 18:16:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Aktualnie dostęp do internetu to podstawa informacji o terenie. Z internetu można korzystać z darmowych punktów dostępowych wolnych np. strefy przy centrach handlowych restauracjach , niektórych campingach i.t. p . Dla wzmocnienia sygnału stosujemy rożne anteny wzmacniające sygnał , które można kopić np. na allegro . Ja używam urządzenia Firmy TP - Link z USB adapterem. Są specjalne strony internetowe pokazujące na zamieszczonych mapach strefy ogólnego dostępu w miastach. Np we Wrocławiu mamy aktualnie cztery duże strefy , a w najbliższym czasie przed EURO będzie można korzystać z internetu praktycznie w rejonie wszelkich atrakcji turystycznych. Proponuje ten temat rozwinąć później przez zainteresowanych.Aktualnie korzystam z modemu na USB w którym stosuję w zależności od sygnału w danym miejscu karty prepaid np i-plus na kartę lub Orange. Koszt 100 KB połączenia pakietowego z internetem około 0,03 - 0,025zł. W zeszłym roku korzystałem z sieci www. drei.at zakupiłem kartę bez sim-loka za 14,90 euro zasilona na 1Gigabajt pozyskania danych na miesiąc. Sprawa o tyle ciekawa ,że na tej karcie korzystałem z internetu w Austrii wszędzie bez problemu , we Włoszech w rejonie Wenecji , Modeny Jeziora Gardy, i wzdłuż wybrzeża adriatyckiego do Rimini silny sygnał w rejonie Ankony nie ciekawy. Ta karta według informacji operatora umożliwia korzystanie z internetu także w Anglii , Dani , Irlandii. Oczywiście każdą z tych kart można zasilać dodatkowymi kwotami. Poniżej podaje jeszcze link do strony internetowej na ten temat. Ciekawią mnie Wasze doświadczenia.

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=194589#194589

http://www.prepaidgsm.net/index.html

Marek Laughing
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat