Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Norwegia Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Marek
Gość

PostWysłany: 04 Lis 2007, 12:12:52 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Asia
Witam
Czy zna ktoś może jakąś fajną trasę po Norwegii?

eeik
2007-06-22
10:54 Jeszce nie znam fajnej ale mam nadzieję poznać.
Wyjeżdżamy dzisiaj wieczorem , jeżli to pomoże to wracamy po 16 lipca.
Wtedy będę mogła coś napisać.

Pozdrawiam Ewa

pp
2007-06-28
14:31
w Norwegii są tylko fajne trasy! Kwestą preferencji jest gdzie jechać, czy bardziej góry? czy może fiordy?
Czy daleko na północ czy tylko południowo-zachodnia część?
byłem już 3 razy, służe info na konkretne pytania!
Robin

PostWysłany: 01 Lut 2011, 13:13:04 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Miejscem tym Norwegia się chlubi. To kościół słupowy w Borgund pod wezwaniem św. Andrzeja zbudowany ok. 1150 roku. Jest on jedyną świątynią tego typu, która dotrwałą do naszych czasów w całkowicie nienaruszonym stanie. Elewację kościoła ozdobiono rzeźbami fantastycznych zwierząt, głowami smoków i napisami zawierającymi greckie i łacińskie litery. Dach kościoła, kryty gontem, wspiera się na bardzo skomplikowanej ramie z krokwi i łączników. Wieża ma budowę trójkondygnacyjną. Borgund jest jedynym kościołem słupowym w Norwegii gdzie do naszych czasów przetrwała także oryginalna dzwonnica, możecie ją zobaczyć na moim ostatnim zdjęciu.

Pozdrawiam - Robin Idea

PS. Współczesny gont , norweski, ma już inny kształt i nasycany jest impregnatami przedłużającymi jego trwałość.

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat