Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Samochod Kempingowy - uwarunkowania techniczne Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
RobinDołączył: 15 Mar 2008
Posty: 525
Skąd: SRC

PostWysłany: 06 Sty 2009, 12:51:32 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Na temat tego co to jest i czym jest samochod kempingowy, istnieje cały szereg rozbieżności i różnic interpretacyjnych. Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie przytoczenie dyrektywy unijnej która już bez żadnych wątpliwości poda nam oficjalną definicję.

W punkcie 5-tym napisano :

5. „Pojazd specjalnego przeznaczenia” oznacza pojazd kategorii M, N lub O przeznaczony do przewozu pasażerów lub towarów i do pełnienia specjalnej funkcji, która powoduje konieczność specjalnego dostosowania nadwozia i/lub posiadania specjalnego wyposażenia.


5.1. „Samochód kempingowy” oznacza pojazd specjalnego przeznaczenia kategorii M skonstruowany w taki sposób, aby służył jako mieszkanie, zawierające co najmniej następujące wyposażenie:

- siedzenia i stół,

- miejsca do spania, które mogą być uzyskiwane z rozkładanych siedzeń,

- urządzenia kuchenne, oraz

- szafki.

Wyposażenie to jest umocowane trwale w przedziale mieszkalnym; jednakże, stół może być zaprojektowany tak, aby łatwo można go było wyjąć.

Cała dyrektywa jest tutaj : http://209.85.229.132/search?q=cache:eD12lSeEwC4J:www.cie.gov.pl/publikacje/ppwue_2007/Sektor_motoryzacyjny/Akty_prawne/Unia%2520Europejska/Auta/55_homologacja%2520typu%2520pojazdow.doc+2001/116/WE&hl=pl&ct=clnk&cd=1&gl=pl&lr=lang_pl

Można sobie kliknąć i poczytać. W częsci"C" znajdziemy definicję typu nadwozia i przytoczony wyżej fragment.

Pozdrawiam - Robin Idea
RobinDołączył: 15 Mar 2008
Posty: 525
Skąd: SRC

PostWysłany: 10 Cze 2009, 16:59:19 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Przy okazji określania czym jest samochód kempingowy, warto określić jednoznacznie czym jest biwakowanie i co to jest biwak, bo od tego terminu należy zacząć.
Otóż biwak to - "obozowanie pod gołym niebem w namiotach" ale też "miejsce takiego odpoczynku" (obozowisko). Natomiast biwakowanie to przebywanie na biwaku. No i oczywiście biwakowicz, to ktoś, kto na takim biwaku przebywa.
Wynika z tego, że biwakowanie odnosi się wyłącznie do mieszkania w namiotach. Nie da się tych definicji zastosować do przebywania (mieszkania) w samochodzie kempingowym czy przyczepie kempingowej.
Wszelkie więc zakazy biwakowania nie wykluczają możliwości parkowania samochodów kempingowych i mieszkania w nich (do tego są stworzone).

Trzeba jednak zaznaczyć, iż rozłożenie (poza samochodem) stołu, krzesełek, leżaków, markizy itp. może być uznane za biwakowanie. I chyba słusznie...

Źródło : "Słownik Współczesnego Języka Polskiego" tom 1-szy str.61 wyd. 2001 r.

Pozdrawiam - Robin Idea
RobinDołączył: 15 Mar 2008
Posty: 525
Skąd: SRC

PostWysłany: 04 Sty 2011, 14:25:18 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Inspekcja drogowa otrzymała nowe uprawnienia na mocy ostatniej nowelizacji prawa o ruchu drogowym z października 2010. Poza policją i strażą miejską samochód do kontroli będzie mógł zatrzymać umundurowany funkcjonariusz Inspekcji. Jeśli stwierdzi on wykroczenie, to będzie to podstawą do wszczęcia postępowania wobec kierowcy - z nałożeniem mandatu i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego włącznie. Inspektorzy będą mogli wylegitymować praktycznie każdego kierowcę i sprawdzić alkomatem, czy jest trzeźwy. Widząc znacznie obciążony samochód kempingowy nie odmówią sobie tej przyjemności i zareagują z własciwą sobie kompetencją.
Chyba pora , aby się zastanowić jak walczyć z nadwagą...
Pozdrawiam - Robin. Idea

_________________
"Ekspert to ktoś, kto w pewnej wąskiej dziedzinie, popełnił wszystkie możliwe błędy"
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


Skocz do:  Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group | Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)