Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Czyszczenie campera Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
szymon
Gość

PostWysłany: 03 Lis 2007, 10:02:21 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

szymon
2007-03-17
19:37
Wiosenne sprzątanie nie może się odbyć bez solidnego wyszorowania campera. Jeśli chodzi o wnętrze to wiadomo jak w domu, ale zewnątrz mycie campera to wcale nie taka sprawa. Mamy do czynienia przecież z białym kolorem, więc każde zabrudzenie widoczne jest z daleka, a powierzchnię do czyszczenia mamy ogromną. Ja wypracowałem u siebie następującą procedurę. Przede wszystkim używam preparatów do profesjonalnego użytku, firmy Karcher, takie jak na myjniach. Zaczynam od dachu, potem kolejno ściany, tył i kabina. Ważne, aby całe mycie przeprowadzać w etapach, bo środek wyschnie, zanim z czyszczeniem dojdziemy do danego miejsca. Najpierw nakładam aktywną pianę, potem szoruję, potem myjka wysokociśnieniowa. Jak cały samochód jest czysty to wtedy nakładam wosk w płynie i spłukuję całość. Wycieram do sucha.
Muszę przyznać, że lubię myć campera, choć po wszystkim jestem wykończony. Nie mam jednak łatwego sposobu na usuwanie śladów smoły (takich małych czarnych kropeczek szczególnie widocznych w okolicach nadkoli). Jak dotąd korzystam ze starej metody czyszczenia smoły tłuszczem (margaryna lub masło) – działa, ale chętnie zamiast się męczyć przeszedłbym na jakiś preparat (firma Karcher nie ma nic takiego w swojej ofercie) – może ktoś coś podpowie? Będę wdzięczny!
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 03 Lis 2007, 10:04:26 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kamperfan
2007-05-09
14:47
Polecam, zamiast myjki wysokociśnieniowej typu Karcher (kamper to delikatny przyrząd) szczotkę teleskopową (z subtelnym włosiem) ze złączką do węża i zaworkiem do regulowania natężenia wypływu wody. Zakupiłem taką szczotę jeszcze zimą za marne pieniądze na Allegro i wypróbowałem przy wiosennych porządkach. Muszę przyznać, że kampera myje się taką szczotą z przyjemnością - zajęło mi to nieco ponad godzinę i wcale nie byłem wykończony Wink. Przekonajcie się sami!
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat