Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Najszybsza trasa z Polski na Węgry Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
ML

PostWysłany: 08 Cze 2010, 21:52:03 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jadąc na Węgry testujemy trasy przejazdu ze względu na wygodę oraz na fakt, że nie lubię pokręconych dróg przez góry.

Z Wrocławia jechaliśmy przez Ołomuniec- Bratysławę - Komarno i dalej w kierunku na Debreczyn autostradą. Niestety trasa pokręcona na granicy polsko-czeskiej. Później autostrada czeska i słowacka. Niestety zrobiliśmy błąd bo zjechaliśmy z Bratysławy wg kierunkowskazów na Komarno. Nie jest to dobra droga, bo co chwila jakieś wioski i zły stan nawierzchni. Lepiej autostradą na Gyor. Szukamy jeszcze innych tras.

Pozdrowienia.

PostWysłany: 22 Lip 2010, 13:11:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja z Wrocka na Węgry najszybciej jadę drogą nr 8 do Kłodzka następnie na Boboszów. Po przekroczeniu granicy na krzyżówce z czeską drogą nr 11 jadę prosto dalej drogą lokalną , ale przejezdną po 8 km w Czerwonej Wodzie w lewo przez Szumprek do Mochelnic tam winietka na pierwszej stacji benzynowej i dalej autostradami na Węgry. (uwaga ostatnio część betonowej autostrady 39 km między Prostejowem a Brnem przypomina na prawym pasie odcinkami trochę naszą tralkę autostradową pod Wrocławiem dawniej). Jadąc normalnie czas przejazdu do granicy Węgier około 6 - 7 godzin. Jadąc dalej autostradami na termale we wschodnich Węgrzech nadkłada się około 100km trasy, ale czasowo zyskuje się znacznie. Jeszcze aktualna uwaga o drogach na Węgrzech (moje odczucia z czerwca 2010) to w zasadzie poza autostradami to zaczyna być wszystko jedno czy jedzie się drogami głównymi czy lokalnymi. Wracając z Chorwacji porównując ze stanem technicznym z przed 3 lat to widać znaczne pogorszenie stanu technicznego nawierzchni drogowej i brak środków na modernizację i remonty dróg ,a zdarzało się ,że duże odcinki dróg lokalnych po modernizacji były w lepszym stanie niż drogi główne. Takie trochę chybił trafił.

Marek
ML

PostWysłany: 23 Lip 2010, 23:33:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Znam tą drogę bardzo dobrze. Niestety za Czerwoną Wodą jest kilka patelni (ciasnych zakrętów o 180), które mocno denerwują moją żonkę i ją straszą. O ile w dzień jeszcze jakoś - takoś, to w nocy makabra Very Happy Za to później autostrada jest raczej OK - choć masz tu rację, że stan nawierzchni w niektórych miejscach jest fatalny. Polecam chwilę odpoczynku w Ołomuńcu. My zawsze tam robimy przerwę i zajadamy się pyszną kachną po ołomuńsku w Restauracji Morawskiej (w rynku). Palce lizać Very Happy i do tego knedliczki oraz piweczko (ja niestety bezalkoholowe).... mniam mniam Wiele razy już tam byliśmy i nigdy nas nie zawiedli - robią to naprawdę smacznie.

Pozdrowienia.

PostWysłany: 24 Lip 2010, 14:37:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ML napisał:
My zawsze tam robimy przerwę i zajadamy się pyszną kachną po ołomuńsku w Restauracji Morawskiej (w rynku). Palce lizać Very Happy i do tego knedliczki oraz piweczko (ja niestety bezalkoholowe).... mniam mniam Wiele razy już tam byliśmy i nigdy nas nie zawiedli - robią to naprawdę smacznie.

A gdzie w tym czasie stoi Wasz kamper ? Czy jesteście o niego zupełnie spokojni ? Może pamiętasz adres parkingu ?
Pozdrawiam - Robin.

PostWysłany: 24 Lip 2010, 20:51:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Robin napisał:

A gdzie w tym czasie stoi Wasz kamper ? Czy jesteście o niego zupełnie spokojni ? Może pamiętasz adres parkingu ?
Pozdrawiam - Robin.

Parkujemy na parkingu płatnym przy Domu Kultury (jak przechodzi ul. Studentska w Hynaisową - współrzędne N 49.597236 E 17.246421). Charakterystycznym dla tego parkingu jest duży samolot pasażerski, który stoi niedaleko i jest przerobiony na kawiarnię. Nie pamiętam, ale w dni powszednie wolno tam stać chyba do dwóch lub trzech godzin (bilet kupuje się w automacie), a w soboty i niedzielę jest bezpłatnie i bez ograniczeń czasowych. Można też zrobić tak, że po dwóch godzinach kupić nowy bilet na następne dwie godziny gdyż jednorazowo nie da się kupić biletu na dłuższy czas parkowania. Co do bezpieczeństwa, to trudno mi się wypowiadać, bo nie mieliśmy żadnych incydentów, ale nie jest to parking strzeżony.

Pozdrowienia.

PostWysłany: 24 Lip 2010, 21:16:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dziękuję ML ! Bardzo mi to pomoże, lecz problem pozostał. Nie jest to parking strzeżony...

Pozdrawiam - Robin Idea

PostWysłany: 24 Lip 2010, 23:29:09 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Obawiam się, że tak blisko centrum to trudno będzie znaleźć parking strzeżony. Jeszcze trzy lata temu wjeżdżaliśmy bezczelnie na sam rynek (mimo znaku zakazu), ale ostatnio mocno się uaktywniła w tym rejonie straż miejska i już nie rydzykujemy. Objechałem swego czasu w kółko okolice rynku i ten parking wydał mi się najbardziej sensowny. Jak znajdziesz coś innego to daj znać, bo jeszcze nie raz wybierzemy się do Ołomuńca, gdyż jest tam bardzo fajnie, a to jedzonko....... Very Happy

Pozdrowienia.

PostWysłany: 26 Lip 2010, 20:58:49 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Robin napisał:
Dziękuję ML ! Bardzo mi to pomoże, lecz problem pozostał. Nie jest to parking strzeżony...

Nawet najwykwintniejszy posiłek traci na uroku, gdy nie mam pewności, że samochód stoi w bezpiecznym miejscu. W przypadku zwiedzania mam ten sam problem. I dlatego zawsze zaczynam "pobyt" od bezpiecznego ustawienia samochodu. Uważam to za najważniejsze.
Jak znajdę w Ołomuńcu "coś innego" - to natychmiast Cię zawiadomię. I poczekam w "Moravskiej" aż dołączysz.

Pozdrawiam - Robin Idea

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat