Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Kołobrzeg - Niechorze; Lipiec 2010 Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Marek

PostWysłany: 25 Lip 2010, 15:18:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jak na początku lipca przyszły upały to po głosowaniu w niedzielę 4 lipca postanowiliśmy się schłodzić nad Polskim Morzem wybór padł na Kołobrzeg , a po drodze postanowiłem zatrzymać się nad jeziorem Drawskim , gdzie kolega cumuje w sezonie jacht. Zatrzymałem się w Czaplinku nad jeziorem na campingu DRAWTUR N 53 34`36`` E 16 13`11`` Jest to camping – ośrodek z epoki PRL ,ale posiadający wszelkie udogodnienia dla campera , łącznie z” wyprowadzeniem kota” i spuszczeniem nieczystości. Dla potrzeb egzystencji ekonomicznej organizowane są kursy ratowników , nurków jak również stale jest powiększana baza” stałych domków i przyczep”. Nie mniej wart polecenia. Jezioro duże czyste z urozmaiconą linia brzegową. Na terenie campingu możliwość wypożyczenia łodzi wiosłowej i żaglowej. Oczywiście jest też ogrodzone z pomostami kąpielisko. Cena pobytowa przyjazna 35 zł z prądem i psem. Po atrakcjach żeglarskich dalej na Kołobrzeg ,tylko 115 km i jak dla mnie to rozczarowanie gdyż byłem świeżo po miesięcznym pobycie w Chorwacji , co prawda pogoda i temperatura ta sama tylko przyroda i infrastruktura znacznie mniej okazała dotyczy to Campingu BALTIC N 53 34`40`` E 16 09` 00`` Jest to duży jak na Polskie warunki camping z wszelkimi podstawowymi i niezbędnymi do życia udogodnieniami podzielony na część bardziej zacienioną i mniej osłoniętą . Do morza promenadą około 500 – 800 m. Za ogrodzeniem tory kolejowe i miasto w niedalekiej odległości osiedle betonowe. Resztę można znaleźć pod adresem http://www.camping.kolobrzeg.pl/. Moje osobiste odczucie to brak intymności w pobycie może dlatego ,że to lipiec i wypoczywają dzieci z rodzicami , które też na campingu muszą energię swoją wyładowywać. (może pomyśleć o animatorach zabaw dla dzieci) Dla mnie droga na plażę przez główny deptak mocno męcząca z uwagi na czyhające wszelkie „budki” i tłumu ludzi atrakcje. Dużą zaletą części uzdrowiskowej Kołobrzegu jest dobrze rozwinięta sieć dróg i ścieżek rowerowych. (niestety często zagęszczana przez tłum dzieci, kolonistów i obozowiczów i spacerowiczów) . Mogę dodać ,że moje marudzenie dodatkowo wynika z faktu ,że podróżuję z psem.
Następny etap to poszukiwanie bardziej spokojnych miejsc w sezonie ha ha . Na początek taka uwaga ostatnio powstało sporo miejsc zwanych polami namiotowymi lub kempingami. Niech nazwa nie myli kamperowców gdyż słowo kemping nad polskim morzem często oznacza domek lub budkę z drewna postawioną w ogrodzie. W skrajnych przypadkach może stanowić cofanie campera do drogi głównej. Pola namiotowe stanowią często „klepiska” nie zadrzewione z dowolną lokalizacja pod namioty lub przyczepy często z minimalną infrastrukturą sanitarną. Wybraliśmy się z Kołobrzegu w kierunku Rewala wiedziałem od Szymona , że kemping Klif w Rewalu jest OK. Po drodze zwizytowaliśmy po kolei miejscowości nadmorskie pod względem postoju campera . Wszędzie to samo w sezonie okropny ścisk przemieszczanie się tłumów brak w pobliżu centrów parkingów ogólnie dostępnych wyjątek na tym odcinku wybrzeża to Kołobrzeg i Rewal . „Kurorty nadmorskie” z reguły jedno - ulicówki zatłoczone „atrakcjami typu„- budami gastronomicznymi i stolikami” Podjechałem do Rogowa na „camping” który opisywałem w 2007 tu nic się nie zmieniło tylko większe klepisko , a w pasie przymorskim kończą budowę zespołu apartamentowców więc już zaczyna się” kurort”. Po drodze do Rewala zobaczyłem oznakowanie camping POMONA w Niechorzu więc podjechaliśmy i zostaliśmy na dłużej . Jest to nieduży prywatny camping z wydzielonymi stanowiskami pod campery, przyczepy i namioty dobrze technicznie zagospodarowany prowadzony przez i obsługiwany przez członków rodziny właściciela. Namiary to N 54 05` 40`` E 15 04` 02``
http://www.pomona.tp1.pl/

panorama na camping

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd64946c760a2f1d.html]

[/URL]

widok na budynek główny i latarnię morską

Moje odczucie to takie ,że przy obecnych możliwościach inwestycyjnych i przy tym obłożeniu turystycznym i długości sezonu turystycznego, powodzenie finansowe mogą mieć jedynie tego typu przedsięwzięcia w turystykę , które oferują łącznie to co jest zawarte w ofercie pod linkiem ogólnym PAMONA i osobiście to miejsce na pobyt polecam.
Byłem rowerem w Rewalu na campingu KLIF jest większy i ma jedną niepodważalną zaletę posiada własne zejście na plażę .

Marek
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat