Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Nawigacja GPS Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 02 Lis 2007, 00:39:14 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kamperfan
2007-05-17
22:17
Dostępna jest wreszcie dawno zapowiadana AutoMapa "Europe". Za upgrade do AutoMapa "Polska XL" zapłaciłem 425 zł (szczegóły:http://www.automapa.pl/?PEI=11249) i mam nadzieję, że nie będzie gorsza od Tom Toma czy Destinatora. Zaraz po zlocie będę "prywatnie" testował aktualną AutoMapę Polski i Europy podczas wyjazdu do Czech i podzielę się na forum wstępną opinią co do ich przydatności w zbliżających się podróżach wakacyjnych. Pozdrawiam!

Kamperfan
2007-05-23
19:00
Zgodnie z zapowiedzią dzielę się na gorąco wrażeniami dotyczącymi AutoMapy w najnowszej wersji 4.0 po przejechaniu trasy Warszawa - Borsk - Warszawa oraz z podróży do Czech i z powrotem. Generalnie, pierwsze oceny są pozytywne: program jest bardzo sprawny, śmiga jak rakieta, ma śliczną grafikę (ale małe liternictwo i ikonki) i dodatkowo widok 3D, no i znacznie więcej opcji niż poprzednie wersje, np. pośredni wariant trasa "optymalna" (pomiędzy "szybka" lub "krótka"), przydatne na trasie ostrzeżenia o zbliżaniu się do potencjalnych miejsc stacjonowania "misiów" z radarem, sygnalizacja przekroczenia bezpiecznej prędkości (komunikat "ZWOLNIJ"), itd. Ale żeby nie było za dobrze, zauważyłem też mankamenty: ergonomia interfejsu - bardziej skomplikowana obsługa, mało intuicyjne menu i jak dla mnie - przeładowane, spóźnione nieco komunikaty (nie dlatego, że szybko jechałem - ale np. na rondzie komunikat "zjedź z ronda" pojawiał się już w trakcie wykonywania tego manewru). Przede wszystkim jednak dały mi się we znaki błędy w wyznaczaniu trasy i uporczywe nakazywanie "zawróć" (po zjechaniu z trasy) do pierwotnie wyznaczonej trasy - zamiast wyznaczenia nowej trasy wprost do celu. Przykładowo, trasa do Borska została wyznaczona w opcji "optymalna" (?) przez Chojnice i jak pojechałem skrótem z Tucholi na Czersk (droga zupełnie przyzwoita) pilot - pani Jadzia czy Marzena chyba 17-cie razy nakazywała mi powrót do pierwotnie wyznaczonej trasy mimo, że właśnie skorygowana trasa była dla mnie "optymalna". Podobnie do Cieszyna została wyznaczona trasa przez Katowice, a dla mnie "optymalna" trasa wiedzie przez Tychy. Być może jest to kwestia zdefiniowania kryteriów "optymalnej" trasy - ale do tego jeszcze nie doszedłem i nie zdążyłem przećwiczyć wariantu trasa "szybka". Po wjechaniu do Czech też pojawił się istotny błąd: zaraz za Cieszynem (około 12 km) istnieje chyba od 2 lat dwupasmowa obwodnica do Frydek-Mistek - a mimo aktualizacji 2007 pilot prowadzi starą drogą i dopiero w po przejechaniu kilkunastu kilometrów wprowadza na autostradę. Zresztą ten sam błąd popełniał "DESTINATOR" jeszcze miesiąc temu i chyba "TOM-TOM" też nie jest lepszy. Warto o tym pamiętać - ponieważ jest to popularna trasa tranzytowa przez Czechy dla wyjeżdżających z Polski na południowy-zachód Europy. To tyle uwag wstępnych z krótkiego testu AM 4.0. Reasumując uważam, że największą zaletą AutoMapy Polski i Europy jest to - że wreszcie JEST!!!
Ania i Zenek
Gość

PostWysłany: 02 Lis 2007, 00:40:37 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

zenek
2007-05-25
21:04
Witam
W Borsku kilku kolegów oglądało mój system GPS uznając go za co najmniej ciekawy .Postanowiłem podzielić się tym rozwiązaniem z forumowiczami Do stworzenia systemu wykorzystałem przenośny komputer (laptop), monitor 8”, antenę satelitarną GPS ze złączem USB oraz program nawigacji działający w środowisku Windows Komputer przy pomocy specjalnych uchylnych uchwytów zamontowany pomiędzy siedzeniami do fotela pasażera w czasie jazdy zamknięty w pozycji pionowej nie przeszkadza w komunikacji. Do celów programowania trasy podnosi się go do poziomu i po zakończeniu wpisywania opuszcza do pionu.
Rozwiązanie takie ma wiele zalet łączy ze sobą cechy nawigacji jak i wszystkie zalety posiadania pokładowego laptopa jak internet, programy cempingowe, wcześniej przygotowane informacje o danej wyprawie, możliwość obróbki zdjęć, czy normalna komunikacja poprzez pocztę imeil czy interaktywne strony internetowe, w czasie jazdy umożliwia nawigacje lub przegląd innych programów turystycznych bez konieczności wychodzenia z nawigacji. Ponadto duży ekran sprawia ze nawigacja jest przyjemnością.
System działa już od września i do tej pory nigdy mnie nie zawiódł, a w czasie wyprawy do Wenecji był jedynym bezawaryjnie działającym.
Pozdrawiam
Zenek
Ania i Zenek
Gość

PostWysłany: 09 Lis 2007, 19:47:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Witam
Witek od dzisiaj jestem uzytkownikiem AutoMapy 4.0.1 Europa
Poniewaz Ty juz ją nieco cwiczyłeś mam pytanie o mozliwości importu punktów POI z stron internetowych , czy to juz robiłeś a jezeli tak to opisz jak postepować krok po kroku.
Z góry dziekuję
Zenek
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 10 Lis 2007, 00:09:24 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Niestety - nie. Ale jak się z tym uporasz, chętnie skorzystam z Twojego dorobku. Wink
Ania i Zenek
Gość

PostWysłany: 10 Lis 2007, 00:14:06 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ok popracuję nad tym
tatkog
Gość

PostWysłany: 10 Lis 2007, 09:23:13 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Importować możesz stare POI - rozszerzenie .uam ( jak jeżdziłeś na automapie 3, ew. ze strony www.pdaclub.pl/forum )- to "polskie" POI. Ew. nowe -z rozszerzeniem .poi (jak jesteś legalnym użytkownikiem to ze strony www.miplo.pl )-Europa znikoma. Są do tego nawet programy zamieszczone na tych www . Przy okazji jest już aktualizacja do automapy 4.12 (nieco lepsza), ale dla legalnych(www.automapa.pl ). POI dla Polski dużo a dla Europy niewiele. Generalnie to ze stron www możesz ściągnąc poi ( polecam np. www.poiplaza.com) z różnymi rozszerzeniami i konwertować je do różnych programów(do nowej automapy nie znam konwerterów, ale bez problemy do plików .uam, które można zaimportować).
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 28 Gru 2007, 12:29:42 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dostępna jest nowa wersja programu AutoMapa Europe 4.5.2 wraz z nowymi mapami. W wersji tej po raz pierwszy wprowadzone zostały budynki trójwymiarowe (bryły), co oznacza, że obrazowany jest nie tylko ich obrys, ale i wysokość (w 34 dużych miastach Polski). Ponadto do programu w wersji 4.5 wprowadzone zostały m.in.:
* opcja "info" w menu kontekstowym prowadząca do dodatkowych informacji turystycznych
* możliwość ustawienia punktów START i KONIEC tak, by możliwy był powrót trasy do punktu startu
* klawiatura "telefoniczna" - nowy typ klawiatury wzorowanej na klawiaturach telefonicznych
* duże ikony ułatwiające obsługę palcem w menu podręcznym
* możliwość przestawiania punktów trasy przy pomocy poleceń kopiuj/wklej.
Użytkownicy poprzednich wersji posiadający aktywną subskrypcję AM mogą pobrać aktualizację pod adresem: www.AutoMapa.pl
Zainstalowałem - wygląda zachęcająco Shocked .
szymon
Gość

PostWysłany: 28 Gru 2007, 19:26:50 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ja też zainstalowałem kilka dni temu. Sprawdziłem i jest całkiem, całkiem Very Happy
Ania i Zenek
Gość

PostWysłany: 28 Gru 2007, 20:42:40 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

A ja nadal nie wiem jak wpisac POI ze stron internetowych Crying or Very sad

Zenek
antwad

PostWysłany: 20 Lis 2008, 13:58:54 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Korzystasz z nawigacji satelitarnej?
Policjant może Ci ją skontrolować!

Więcej tutaj:
http://www.motofakty.pl/artykul/policjanci_kontroluja_legalnosci_nawigacji_gps.html
Robin

PostWysłany: 20 Lis 2008, 22:04:54 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Zadziwiająca gorliwość policji i zadziwiająca siła przebicia firmy "Protect Service". Oczywiście zadanie niewykonalne, jak wiele innych, zleconych policji do wykonania. Sprawa umrze śmiercią naturalną...
Pozdrawiam - Robin
antwad

PostWysłany: 21 Lis 2008, 08:20:58 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Robin napisał:
Sprawa umrze śmiercią naturalną...

Zapewne tak. Ale zanim umrze, to może przysporzyć policji roboty, i to takiej bezsensownej roboty, bo nie bardzo wyobrażam sobie jak taką legalność sprawdzić w warunkach "drogowych".
A wydaje mi się, że dla policji na drodze to znalazłoby się inne, bardziej sensowne zajęcie.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat