Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Gdy się "zakopiesz"... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Robin

PostWysłany: 21 Paz 2008, 21:07:22 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Ugrzęźnięcie samochodu kempingowego w piasku, błocie lub śniegu zdarzyć się może zawsze. Przydatny w takiej sytuacji będzie taki oto "dywanik" ...

Wozimy go ze sobą. I warto, bo wynajęcie ciągnika (nie wszędzie i nie zawsze jest to możliwe) - kosztuje. I to słono. Łatwo też wykonać go samemu. Wystarczy w każdym z elementów (o dł. 30 -35 cm ) wywiercić cztery otwory. W kołkach dystansowych jeden. Następnie łączymy wszystko stalową linką. Długość ok. 1,5 - 2 m. Poprzeczki i kołki dystansowe nie muszą stanowić całości. Dywaniki przewozimy jako podkłady na podłodze garażu, gdyż w takim położeniu zajmują mało miejsca.
A może ktoś ma lepszy pomysł ? Napiszcie o swoich doświadczeniach. Niezły pomysł miał nasz kolega Max na zlocie w Borsku. Tyle, że kosztowny...

Pozdrawiam - Robin Idea
Robin

PostWysłany: 22 Paz 2008, 10:11:32 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Nie kupiłem. Ale zamierzam taki dywanik zrobić sam. Chcę pociąć na paski o szer. 2cm gumowy pas z "transportera" kopalnianego. Jest on wzmacniany wewnątrz kilkoma warstwami siateczki nylonowej. Powinno się to sprawdzić. Ale jeszcze się rozglądam za innym materiałem. Bez problemu da się wykonać kołki dystansowe np. przez pociecie na 2,5 cm odcinki pręta tekstolitowego lub aluminiowego. Myślę też, że inni coś podpowiedzą, bo rozwiązań może być wiele.
Pozdrawiam - Robin Idea
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat