Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Elektryczne ogrzewanie podłogowe Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
MirekM
Gość

PostWysłany: 19 Lut 2008, 18:55:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Pozwoliłem sobie utworzyć ten temat ze względu na zainteresowanie Marka.
Jeżeli chodzi o założenie takiego ogrzewania proponuję przykładowo (w zależności od powierzchni podłogi) minimum trzy obwody po 100W z możliwością oddzielnego wyłączania poszczególnych obwodów (w zależności od dostępnej mocy źródła zasilania). Wszystko sterowane jednym termostatem. Ja położyłem jeden 100W obwód i to jest zbyt mało. Ponadto zrobiłem parę innych błędów, które będę musiał poprawić. Moim zdaniem ogrzewanie to należałoby zrobić następująco:

-na podkład jakaś cienka mata izolacyjna najlepiej pokryta folią aluminiową, aby nie grzać podłogi
-trzy albo więcej obwodów kabli grzejnych z możliwością zmiennej konfiguracji, podłączonych do jednego termostatu
-sztywna siatka plastikowa zapobiegająca odznaczaniu się kabli pod wykładziną
-wykładzina dywanowa przystosowana do ogrzewania podłogowego (na specjalnym, najlepiej sztywnym podkładzie).

I to tyle jeżeli chodzi o instalację. Natomiast zalet jest mnóstwo. Oto parę z nich, które przyszły mi do głowy:
-dobra ekonomika
-ciepła podłoga, przyjemna zwłaszcza dla gołych nóg
-korzystny rozkład ciepła. Najcieplej przy podłodze, najchłodniej przy suficie.
-przy ogrzewaniu podłogowym bardziej komfortowa temperatura w alkowie (mniej duszno)
-ogrzewanie podłogowe nie wysusza powietrza utrzymując w zimie bardziej komfortowe parametry powietrza

Myślę, że całkowity koszt, nawet w przypadku paru obwodów, powinien się zamknąć w 1000 zł. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju zastosowanych materiałów.

Ze swej strony gorąco (a przy tym komfortowo i ekonomicznie) polecam założenie takiej instalacji.

Pozdrowienia
Mirek
kaimar
Gość

PostWysłany: 19 Lut 2008, 22:59:27 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Przymierzam się do ogrzewania podłogowego, ale myślałem o foliach grzejnych takich jak te - http://www.luxbud.com.pl/budownictwo.php?strona=st&id=15
MirekM
Gość

PostWysłany: 20 Lut 2008, 00:29:29 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

kaimar napisał:
Przymierzam się do ogrzewania podłogowego, ale myślałem o foliach grzejnych takich jak te - http://www.luxbud.com.pl/budownictwo.php?strona=st&id=15

Super. Napewno lepsze od kabli grzejnych. Lepszy rozkład ciepła, niezauważalna grubość, nie ma wypychania wykładziny. Wadą jest znacznie mniejsza możliwość dopasowania do kształtu podłogi ze względu na brak możliwości dowolnego cięcia maty na niestandardowe kształty. Cena chyba nieco wyższa. Godne jednak polecenia. Może wymienię swoje kable na te maty. Są różne wielkości i może uda się dopasować.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat