Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Sylwester z kamperem Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Ania i Zenek
Gość

PostWysłany: 19 Lis 2007, 22:11:01 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Tu zapraszam do wpisów tych którzy planują przywitać Nowy Rok na wyjeżdzie w camperze

Ostatnio zmieniony przez Ania i Zenek dnia 02 Gru 2007, 16:01:48, w całości zmieniany 1 raz
CrazyJack
Gość

PostWysłany: 01 Gru 2007, 19:25:52 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Taki tam pomysł na sylwestra 2007/2008

Trasa optymalna

Mikołów (start ok.5:00) 28.12
60 Cieszyn - kier. Cadca(105), Zilina(135) 1h
215 Trencin - kier. Trnava(285), Bratislava(335) 4h (0,5h)
410 Wien - kier. Sankt Polten(485) 8h (1h)
600 Linz - kier. Amstetten(550) 11,5h (0,5h)
725 Salzburg - kier. Kufstein(820), Schwaz(870) 14,5h (noc)
895 Innsbruck - kier. Imst(955), Zams(965) 3h (0,5h) 29.12
985 Pettneu am Arlberg 6h (1h)
1023 Lech ok.22h 29-30.12
1050 (27km) St. Anton 31.12-01.01
1094 (44km) Ischgl (ewentualnie jako pierwsze 994km) 02.01
1147 (53km) Feichten 03.01
1189 (41km) St. Leonhard 04.01
1265 (76km) Solden 05.01
2260 (994km) Mikołów (stop ok.13:00) ok.22h 07.01

Zapraszamy - info@wyprawycamper.pl
omega
Gość

PostWysłany: 01 Gru 2007, 23:00:38 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Trasa fajna, ciekawa ,dużo fajnych widoków no i dużo podjazdów górskich
nie wiem czy dobrze zrozumiałem że w pierwszy dzień chcesz przejechać 870 km.??? , myślę że w okresie zimowym musisz to trochę zredukować .
CrazyJack
Gość

PostWysłany: 02 Gru 2007, 01:21:41 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Spokojnie raczej - 725km do Salzburga, a raczej jak trasa i pogoda pozwoli.

60km/h planowane, tak więc nigdzie się nie śpieszymy.
Jednak podczas jazdy w wyznaczony rejon jestem za pokonaniem trasy prawie longiem, a na miejscu zwiedzanie.

Inaczej ma się sprawa przy wyprawie objazdowej tam 300km max dziennie.

Pozatym przedstawiłem idealny plan wyprawy,
jeśli dotrzemy do trzech z wymienionych miejscowości w Tyrolu
też będzie super!

Planujemy zawsze na maxa, jednak później jesteśmy bardzo elastyczni.
1965kol
Gość

PostWysłany: 02 Gru 2007, 15:44:31 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Witam...
Wspólnie z mada 23 planujemy wyjazd kamperowy na narty i wody geotermalne w okresie świąteczno sylwestrowym do Orawicy na Słowacji...
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 02 Gru 2007, 19:25:14 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Sylwester w Tyrolu z trasą c.a. 2,5 tys. km w 5 dób - to szalona wyprawa jak na Szalonego Dżeka przystało Laughing Brawo! Chętnie bym się załapał, ale nie wiem czy jesteśmy (jako załoga) przygotowani na tak ambitną eskapadę (prawie) w środku zimy Embarassed. A właśnie, czy może znane są długoterminowe prognozy pogody - nie będzie zadymy albo co gorsza gołoledzi Question
CrazyJack
Gość

PostWysłany: 02 Gru 2007, 23:42:12 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Dni jest 11, planowane 2 dni na dojazd, 2 dni na powrót
oraz 7 dni na miejscu.
5 dni na całą wyprawę to było by rzeczywiście szaleństwo! Shocked

Co do drogi, to ślisko pewnie będzie, ale opony zimowe są,
a na trudniejszych podjazdach/zjazdach to oczywiście łańcuchy.

W długofalowe prognozy pogody wierze na 50%,
przecież zawsze zadyme można przeczekać w kamperze
na stacji benzynowej lub parkingu,
ewentualnie jak sytuacja jest tragiczna zawinąć camping.
Marek
Gość

PostWysłany: 02 Gru 2007, 23:57:10 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Jacku pomysł świetny, bardzo mnie się podoba , wiem że obecnie nie podejmę się realizacji. Kibicować będę. Wiem z mojego zawodowego doświadczenia, pogoda, a tym bardziej prognozy są nie sprawdzalne. Ja prawie co dziennie muszę decydować czy wysłac grupy w teren w promieniu 250 km do pracy, na powietrzu ponosząc koszty wyjazdu i ryzyko nie wykonania zadania. Dlatego pomyślność Twojego zamierzenia zależy od Pogody, a ta zmienia się dynamicznie często w promioeniu 80 km od Twojego miejsca pobytu jest inna niż to co podają meteorolodzy, więc przyjmij, że Bóg tak chce.
Marek
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 09 Gru 2007, 23:43:59 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Długoterminowa prognoza pogody: "Jeśli na św. Prota jest słońce albo słota - to na św. Hieronima jest śnieg albo go nima" Exclamation.
CrazyJack
Gość

PostWysłany: 14 Sty 2008, 21:34:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Było pięknie !!!

Szersza relacja - niebawem...

Od tej pory na narty tylko kamperem Laughing

Dominika Bońkowska
Gość

PostWysłany: 16 Lut 2008, 19:35:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No bardzo ciekawe a jaka była temperatura i ile butli z gazem było Wam potrzeba. My bodaj ostatni raz byliśmy w Hotelu od następnego razu również planujemy narty Camperem. TYm razem byliśy w Val di Sole w miejscowości Mezzana było cały czas w okolcach -2 i 0 i piękne słońce. Zatem dla campera idealne warunki.
CrazyJack
Gość

PostWysłany: 16 Lut 2008, 23:39:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Temperatura przez pierwsze 5 dni średnio była na poziomie -8 C. Przy takiej temperaturze butla 11l. wystarcza na 3 i pół dnia przy zachowywaniu podczas opuszczania campera na narty (ok. 10h) wewnętrznej temp. na poziomie 12C.

Generalnie zbieram się do szerszego opisu wyprawy, jednak praca i remont mieszkania skutecznie mi to utrudniają.

Bardzo ogólnie podsumowując zimową wyprawę można śmiało powiedzieć, że camper jest idealny jeśli przyjąć, że chcemy poznać kilka większych ośrodkow narciarskich podczas jednego wypadu.
1965kol
Gość

PostWysłany: 17 Lut 2008, 16:59:15 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

potwierdam, wspólnie z mada 23 bylismy w okresie swiateczno noworocznym kamperami na pograniczu polsko słowackim: zakopane, orawice, łomnica tatrzańska oraz niedzica... najniższa temperatura siegnęła -18 stopni...W moim wozie uzywalismy ogrzewania gazowego czasowo i niemal bez przerwy grzaliśmy grzałka elektryczna o mocy 800w. Gdy zjezdzalismy w czasie dnia mój kamper był nie ogrzewany... mada 23 uzywał tylko gazu do ogrzania i podgrzewania ciepłej wody...w ciagu tygodnia zużył 4 butle 11 kg gazu... ja zaś nie ogrzewałem wody tylko ogrzewanie i gotowanie zuzylismy 1 butle i lekko napoczelismy drugą...spalismy pod puchowymi kołdrami...w pięć osób dosyć ciasno... mimo to doswiadczenie zdecydowanie pozytywne... i ta mobilność.
pozdrawiam wszystkich... janusz s.
Marek
Gość

PostWysłany: 17 Lut 2008, 21:34:48 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

No nic dodać - jak pisze "Eikowa Zazdraszczam" , osobiście nie mam doświadczeń zimowych. Jednak zamierzam do mojego campera dodatkowo zastosować ogrzewanie maty grzejne typu WT 2000AL 230 V firmy THERMOVAL daje moc 60 W na metr kwadratowy jest możliwośc zamontowana na folii aluminiowej i można ja podłożyć wraz z przylepcami pod wykładzinę podłogową.
Koszt około 600 zł ze sterownikiem.
Marek
MirekM
Gość

PostWysłany: 19 Lut 2008, 07:00:49 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Marek napisał:
No nic dodać - jak pisze "Eikowa Zazdraszczam" , osobiście nie mam doświadczeń zimowych. Jednak zamierzam do mojego campera dodatkowo zastosować ogrzewanie maty grzejne typu WT 2000AL 230 V firmy THERMOVAL daje moc 60 W na metr kwadratowy jest możliwośc zamontowana na folii aluminiowej i można ja podłożyć wraz z przylepcami pod wykładzinę podłogową.
Koszt około 600 zł ze sterownikiem.
Marek

Mam coś takiego u siebie. Jednak odczuwalnym efektem jest tylko ciepła podłoga. Wzrost temperatury nieznaczny. Może to być jedynie pomocnicze dogrzewanie. Zastosowałem przewód oporowy 100W za ok. 150 zł i regulator ok. 90 zł. Włączam też w trakcie jazdy. Jest super. Na postoju odradzam zasilanie przez przetwornicę. Szybko siada "power".
Tadeusz
Gość

PostWysłany: 19 Lut 2008, 11:40:00 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

MirekM napisał: Na postoju odradzam zasilanie przez przetwornicę. Szybko siada "power".

Ja również odradzam przetwornicę. Ogromne straty na ciepło. No chyba, że ktoś chciałby wykorzystać jako dodatkowy grzejniczek. Wink
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat