Forum CNC Strona Główna
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Kamizelki odblaskowe Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Kamperfan
Gość

PostWysłany: 12 Lis 2007, 15:20:35 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kamperfan
2007-01-04
08:56
Przepisy nakazujące zakładanie kamizelki odblaskowej przy wykonywaniu jakichkolwiek prac przy samochodzie zatrzymanym na lub przy drodze poza terenem zabudowanym wprowadziły dotychczas następujące kraje Europy: Austria, Chorwacja, Czarnogóra, Hiszpania, Portugalia, Słowacja i Włochy. Kamizelka powinna być w przechowywana w "zasięgu ręki kierowcy" - w kamperze może być rozwieszona na oparciu fotela lub złożona w kieszeni drzwi od strony kierowcy. Powodzenia!

Ostatnio zmieniony przez Kamperfan dnia 12 Gru 2007, 18:51:12, w całości zmieniany 1 raz
szymon
Gość

PostWysłany: 12 Lis 2007, 15:21:11 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

szymon
2007-01-04
13:37
Słyszałem (pewności nie mam), że Polsce na autostradach też jest obowiązek posiadania kamizelki.
antwad
Gość

PostWysłany: 12 Lis 2007, 15:22:17 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

antwad
2007-01-04
14:04
W Polsce jak dotąd obowiązku nie ma. Dyskusyjny jest za to wspomniany przez Kamperfana "zasięg ręki kierowcy" i może być różnie interpretowany przez kontrolującego. W skrajnych przypadkach niechęci do kontrolowanego kierowcy, okazywało się że kamizelka leżąca na tylnym siedzeniu auta osobowego już w "zasięgu ręki" nie była!
szymon
Gość

PostWysłany: 12 Lis 2007, 15:23:46 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

szymon
2007-01-04
15:39
O tym, że w Polsce nie ma obowiązku posiadania kamizelek to wiem, ale podobno(!) istnieje jakiś przepis/rozporządzenie (nie kodeks drogowy) które nakazuje posiadanie kamizelki na autostradach.
Ja w każdym samochodzie (na wszelki wypadek) mam kamizelkę, choćby ze względu na własne bezpieczeństwo!
ML
Gość

PostWysłany: 12 Lis 2007, 15:25:08 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

ML
2007-01-04
18:51
Całkowicie się z Tobą Szmon zgadzam, przepisy przepisami, a najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Uważam, że kamizelki to bardzo dobry pomysł i też takie ze soba wożę we wszystkich samochodach, a najlepszy efekt jest wtedy jak zatrzymujesz kogoś, bo potrzebujesz pomocy, każdy się zatrzymuje, bo myśli, że ma do czynienia z policją Very Happy.
hrabina
Gość

PostWysłany: 12 Lis 2007, 15:26:34 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

hrabina
2007-01-11
21:32
Kamizelki przydają się nie tylko na autostradzie,czy przy reperacji samochodu.W ubiegłą zimę tj 2005/2006 byliśmy 6 miesięcy w Hiszpanii/Andaluzja i dużo jeździliśmy rowerami. Tam nie ma ścieżek rowerowych i długie trasy trzeba pokonywać drogą dla samochodów bez pobocza i wtedy dobrze mieć kask i kamizelkę odblaskową.
Dorota i Robert
Gość

PostWysłany: 09 Gru 2007, 19:15:41 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Kamizelek powinnismy miec tyle, ilu podroznych. Przepis jest madry.
Zakladamy je dzieciom i nie tylko idac wieczorem w gorach na sanki.Pomysl wzielam od Wlochow w Dolomitach
Pozdrawiam
Dorota
Tadeusz
Gość

PostWysłany: 12 Gru 2007, 15:19:16 Odpowiedz z cytatemPowrót do góry

Macie rację twierdząc, że zdrowy rozsądek przedewszystkim. Być widzianym w każdych warunkach! To o to przecież chodzi.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do:  

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat